Fikirtepe’deki tek ofis projesi Business İstanbul

Türkiye'nin İlkleri Bu Projede

Akkim Yapı Kimyasalları AŞ, Rochel Gayrimenkul AŞ ve Horizon Gayrimenkul şirketlerinin önderliğindeki bir konsorsiyum olan SVR Group tarafından Göztepe E-5 üzerinde gerçekleştirilen ofis projesi Business İstanbul, Fikirtepe’deki tek ofis projesi olarak dikkat çekiyor. Business İstanbul tek seferde yapılan 150 bin metrekarelik ofis alanıyla da Türkiye'de bir ilk. Projeyi bölgedeki diğer inşaatlardan ayıran bir diğer özelliği de yapı tekniğine ilişkin.
Dünya Gazetesi’nden Leyla İlhan’ın haberine göre,  İTÜ’den danışmanlık alan proje, Türkiye’de ilk defa dikey sarsıntılara karşı dayanıklı bir proje olarak inşa ediliyor. Bu uygulama Amerika’da yüksek binalar için uygulanan deprem yönetmeliği esas alınarak gerçekleştiriliyor.

Türkiye'de Yatay Sarsıntılara Karşı Koruma Var

SVR Group Satış ve Pazarlama Sorumlusu Gökhan Civan, 1999 yılından sonra çıkarılan yasayla binaların sadece yatay sarsıntılara karşı korumayı öngördüğünü aktararak, "Binamız deprem yatay yükleri nedeniyle düşey yük etkilerinin göz önüne alınarak yapılan deprem analizlerinden birine sahiptir. Dikey sarsıntılara karşı Türkiye'nin ilk korunaklı binasıyız. Bu uygulama Amerika'da yüksek binalar için uygulanan deprem yönetmeliği ile aynıdır" diye konuştu.
 
İki adada altı blok olarak tasarlanan proje 250 bin metrekare inşaat alanı ve 150 bin metrekaresi satılabilir alana sahip. Projenin alt katlarında ise perakende alanlarına yer veriliyor. Her iki adada üçer kule bulunan projede, birinci adadaki ofislerin yapımına başlandı, ikinci ada için çalışmalar ise sürüyor.
Toplamda 120'ye yakın kat satılabilir durumda.  Her kattaki ofislerin büyüklüğü ise 1450-1500 metrekareyi buluyor. Metroya 100 metre yürüme mesafede olan proje, yapılacak tünelle Kanyon ve Zorlu'daki gibi direk bağlantı sağlıyor.
 
2017'nin Temmuz ayında ilk adanın, 8 ay sonra da ikinci adanın teslimi planlanırken Business İstanbul’da metrekare satış fiyatları katına göre 3 bin 300 dolardan başlayıp, 4 bin dolara çıkıyor.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.