Finans oscarlarının yıldızı YDA Group oldu


YDA Group, finans dünyasının oscarları olarak da adlandırılan "Bonds&Loans Türkiye Ödülleri" kapsamında 6 kategoride ödül almaya hak kazandı.

YDA Group'tan yapılan açıklamaya göre, şirket, 100'den fazla anlaşmanın başvurduğu ve 13 ülkeden 3 bin kişinin oy kullandığı yarışmada 200 milyon liralık tahvil ihracı ile "Yılın Yerel Tahvil Bono İhracı" kategorisinde birincilik ödülüne layık görüldü.

Dalaman Havalimanı Projesi ile "Yılın Ulaşım Finansmanı Anlaşması" alanında birincilik ve "Yılın Sendikasyon Kredisi"nde  ikincilik ödülünü alan YDA, Kayseri Entegre Sağlık Kampüsü Projesi ile "Yılın Proje Finansmanı", "Yılın Sendikasyon Kredisi Anlaşması" ve "Yılın Yapılandırılmış Finansmanı Anlaşması" kategorilerinde üçüncülük ödüllerine değer bulundu.

Ödül töreninde konuşan YDA Group Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Arslan, 200 milyon liralık tahvil ihraçlarında, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası'nın (EBRD) ilk kez bir reel sektör ihracına katılarak ihracın yüzde 20'sini tek başına almasının, sadece kendileri için değil, Türkiye'ye duyulan güveni göstermesi açısından da büyük önem taşıdığını kaydetti.

Arslan, ödül alan tahvil ihraçları ile Dalaman Havalimanı ve Kayseri Entegre Sağlık Kampüsü projelerinin kendi alanlarında ilkleri barındırdığını aktardı.

Tahvil ihraçlarında EBRD'nin ilk kez Türk lirasına yatırım yaptığını ifade eden Arslan, Dalaman Havalimanı'nın ise "EBRD'nin finanse ettiği ilk bölgesel havalimanı" olma özelliği taşıdığını bildirdi.

Arslan, "Türkiye'nin ilk şehir hastanesi projesi olan Kayseri Şehir Hastanesi; şehir hastaneleri arasında finansmanında anlaşma sağlanan ilk proje. İlkleri barındıran projelerimizin ödüllendirilmesi grubumuz adına gurur verici" ifadelerini kullandı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın.
Buraya adınızı yazın