TOKİ’den mahalle konseptinde konut

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ), Sakarya'nın Kocaali ilçesinde 496 yeni konut inşa edecek. İnşaa edilecek olan konutlar mahalle mimarisinin izlerini taşıyacak. TOKİ Başkanı Ergün Turan, projeye ilişkin yaptığı açıklamada, Kocaali'nin Caferiye Mahallesi'nde hayata geçirilecek sosyal konut projesiyle 652 dönüm arazi üzerinde yeni bir yaşam alanı ve sosyal konut projesi oluşturacaklarını söyledi. 

DENİZ MANZARALI KONUTLAR

"Sakarya'nın Kocaali ilçesinde, 652 dönüm arazi üzerinde geleneksel mimarinin izlerini taşıyan, mahalle konseptli 496 konutluk yeni yaşam alanı inşa edeceğiz" diyen Turan, sadece bina inşa etmediklerini, yeni yaşam alanları kurduklarım, bazı binaların deniz manzaralı olacağımı vurguladı. 

MAHALLE KÜLTÜRÜ YAŞATILACAK

Toplumda dayanışma kültürünü yaşatma arzusunun olduğunu belirten Turan, projelerde geleneksel mahalle kültürünü yaşattıklarını söyleyerek, şunları kaydetti: "Sakarya Kocaali'de inşa edeceğimiz 496 konutluk proje, 'mahalle konsepti' ile geliştirilmiş semt kültürünü barındıran önemli bir çalışmadır. Kültürümüzün özüne sadık kalarak oluşturulan avlu, meydan gibi mekanlarda, yaşam alanlarının bir arada bulunmasına öncelik verdik" dedi. TOKİ bu sefer yüksek binalı yapılar yerine, mahalle kültürüne uygun konutlar inşaa edecek. Ayrıca yeni konutlarda sosyal alan ve birçok tesis bulunacak.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.