Tuzla Orhanlı’ya Yenişehir

Yenişehir, Tuzla Orhanlı’da; TEM, E-5 ve 3. Köprü Bağlantı Yolları’nın kesiştiği noktada yer alan ayrıca yapımı düşünülen Sabiha Gökçen Havaalanı 2. Pisti’nin kenarında kurulacak. İstanbul Yenişehir’in, yolcu ulaşımının yanı sıra kara, deniz ve havayolu taşımacılığında bir merkez olacağını söyleyen TOKİ İştiraki Emlak Planlama İnşaat Proje Yönetimi Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Hüseyin Karaca, “Yenişehir, iş ve sosyal hayatın merkezi olacak” dedi.  Pendik Marina’ya 5 km uzaklıkta kurulan Yenişehir’in Aydos Ormanları’na komşu olacağını ifade eden Karaca, “Temiz havası, sağlam zemini ve konumu sayesinde Yenişehir’e yatırım yapan herkes kazanacak” diye konuştu. Yenişehir’in inşası için Türk inşaat sektörü firmalarının yanı sıra yabancı firmalardan da büyük talep geldiğini belirten Hüseyin Karaca, “Yenişehir’le özellikle Kuveyt, Dubai, Singapur ve Katarlı yatırımcılar yakından ilgileniyor” açıklamasını yaptı.

Çok fonksiyonlu bir proje

İstanbul’un Anadolu yakasında Tuzla Orhanlı’da 2 milyon metrekarelik alanda kurulacak olan Yenişehir hakkında bilgi veren Karaca şunları söyledi: “ Yenişehir birkaç etaptan oluşacak. Çok fonksiyonlu bir proje olan Yenişehir’de ofis, otel, apart otel, kongre merkezi, home-ofis, hastane, okul, üniversite, dini tesis, avm, mağaza, dükkan, seyir kuleleri, eğlence alanları ve sosyal tesisler bir arada bulunacak. Tabi bu fonksiyonlara proje içerisinde ne kadarlık bir yer ayrılacağına projeyi yapan firma ya da firmalar karar verecek.

Raylı sistemle kolay ulaşım

Raylı sistem sayesinde Yenişehir’den İstanbul’un herhangi bir noktasına ulaşımın mümkün olacağını söyleyen Hüseyin Karaca şöyle devam etti: “Yenişehir’in kuzeyinden geçmesi planlanan raylı sistem ve ona entegre olan, doğrudan Sabiha Gökçen Havaalanı ve Yeni Otogar’a erişim sağlayacak ring metro hatlarıyla Yenişehir’den İstanbul’un herhangi bir yerine ulaşılabilecek. Yine bu yıl devreye girecek olan İstanbul-Ankara Yüksek Hızlı Tren hattı da Tuzla’dan geçecek. Bu sayede Bursa, Eskişehir ve Bolu, Yenişehir’e bağlanacak.”

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

  Önceki yazıEmaar Square detaylı fiyat listesi
  Sonraki yazıHartford Üniversitesi öğrencileri Kartal Kule’de
  Yıldıray Gökkaya
  1975 İzmit doğumlu, 1996 İstanbul Üniversitesi mezunu, emlakrotasi.com.tr'nin kurucusu ve yayın yönetmeni. YeniBirlik Gazetesi Ekonomi ve Emlak Editörü.

  YORUM YAZIN

  Lütfen yorumunuzu yazın.
  Buraya adınızı yazın