Hartford Üniversitesi öğrencileri Kartal Kule’de

Amerika Hartford Üniversitesi mimarlık bölümünde yüksek lisans yapan 20 öğrenci; gerçekleştirdikleri tezleri için Kartal Kule projesini incelediler. Yüksek lisans tezi çalışması için İstanbul’un tarihi yapıları ve modern yapılarını incelemek isteyen öğrenciler Kartal Kule'nin Kartal Esentepe’deki şantiyesini ziyaret etti. Mimarisi, şantiye çalışmaları, kullanılan inşaat teknikleri ve danışmanlık hizmetleri konularında detaylı bilgiler alan öğrenciler, Türkiye’deki inşaat sektörünün yalnızca teknik gelişimine değil, aynı zamanda mimari tasarım ve fonksiyonellik noktalarındaki değişimini de inceleme fırsatı buldular.

Son Teknoloji Alanlar

Öğrenciler; 4 m tavan yüksekliği, kartal kanadı şeklindeki kat planı, Adalet Sarayı’na ve metroya olan yakınlığı, deniz ve adalar manzaralı ofisleri, akıllı bina özellikleri ve bunların yanı sıra otoparkta gelecek için alt yapısı hazırlanan elektrikli otomobil otoşarj üniteleri hakkında da bilgilendirildiler. İstanbul’un en sert zemini üzerine inşaa edilen Kartal Kule’nin statik projeleri, Amerika’da yüksek binalarda performansa dayalı projeler üreten statik ofisi tarafından hazırlanıyor. Alman Priedemann firmasından alınan cephe danışmanlığı hizmeti, hazırlanan rüzgar simülasyonu, tesis yönetim danışmanlığı projeyi teknik olarak en iyi konuma getirmek amacıyla gerçekleştiriliyor. Öğrenciler; İstanbul’un sağlıksız ve niteliksiz konut stokunu iki hafta boyunca inceledikten sonra son durak Kartal Kule’de karşılaştıkları modern yapı tarzı nedeniyle Kartal bölgesinin gelişimiyle ilgili de çalışmalar yapacaklarını belirterek İstanbul’dan ayrıldılar.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

  Önceki yazıTuzla Orhanlı’ya Yenişehir
  Sonraki yazıViaport Houses & Suites fiyat listesi
  Yıldıray Gökkaya
  1975 İzmit doğumlu, 1996 İstanbul Üniversitesi mezunu, emlakrotasi.com.tr'nin kurucusu ve yayın yönetmeni. YeniBirlik Gazetesi Ekonomi ve Emlak Editörü.

  YORUM YAZIN

  Lütfen yorumunuzu yazın.
  Buraya adınızı yazın