Gaziantep’e metro geliyor

Gaziantep’te Büyükşehir Belediye Meclis toplantısı Başkan Fatma Şahin başkanlığında yapıldı. 65 gündem maddesinin görüşüldüğü meclis toplantısında metro müjdesi de verildi. 1 yıl içinde inşaatına başlanacak proje ile Karatas-İstasyon arası 8-10 dakikaya düşecek.  Toplantıda, Stadyum, Maarif, Doğumevi kavşağı, Özdemirbey Caddesi, Yeşil Vadi yolu, Karataş bölge hastanesi arasında 10 km'lik metro inşaatı için çalışmalarda sona gelindiği öğrenildi.

Metronun ön projeleri hazırlanıyor

Toplantıda Fatma Şahin, konut, kavşak ve yol düzenleme uygulama imar planı değişikliğine ilişkin Genel Sekreter Yardımcısı Sezer Cihan’dan bilgi vermesini istedi. Cihan, yoğun saatlerde 10 bin olan yolcu sayısının 30 binlere çıktığını belirterek, şunları söyledi: “Metroya başlıyoruz. Metro hattı için fizibilite, ön projeler hazırlanıyor. Stadyum, Maarif, Doğumevi kavşağı, Özdemir Caddesi, Yeşil Vadi yolu, Karataş bölge hastanesi arasında 10 kilometrelik metro hattı yapacağız. Saha zemin çalışmalarına başladık. Hedef 1 yıl içinde uygulama projelerini yapmak ve inşaatına başlamak. Karataş’tan istasyona 45 dakikada geliniyor, metro hayata geçtiğinde ise süre 8-10 dakikaya düşecek.”

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

  Önceki yazıNevşehir’de imar planı askıda
  Sonraki yazıVan TOKİ konutlarına 3.500 başvuru
  Yıldıray Gökkaya
  1975 İzmit doğumlu, 1996 İstanbul Üniversitesi mezunu, emlakrotasi.com.tr'nin kurucusu ve yayın yönetmeni. YeniBirlik Gazetesi Ekonomi ve Emlak Editörü.

  YORUM YAZIN

  Lütfen yorumunuzu yazın.
  Buraya adınızı yazın