Gaziosmanpaşa’da ikinci dönüşüm projesine başlıyor

Gaziosmanpaşa'da Tem Otoyolu kenarında Essenora projesinin 4 katı büyüklüğünde yeni bir kentsel dönüşüm projesi planlayan ortaklık,
hafriyat ruhsatları alınan projeye, nisan ayında başlayacak.
2011 yılından bu yana kentsel dönüşüm projeyle ilgili çalıştıklarını anlatan ortaklık, bürokratik nedenlerle süreç uzadığı için 2013 yılından beri hak sahiplerine kira ödemesi yapıyor.

4 Milyon Metrekare Dönüşecek

Kentsel dönüşüm için 4 milyon metrekarenin ayrıldığı Gaziosmanpaşa'da ilk kentsel dönüşüm projesi ekimde teslim edilecek. 
Türkiye'nin önde gelen 13-14 firmasının yer aldığı bölgede ilk teslim edilecek proje Akm&Atik – Enga-Yimta ortaklığıyla hayata geçirilen 758 konutluk Essenora projesi olacak. Yüzde 70'i satılan projenin peyzajı da tamamlanmış bir şekilde teslim edilmesi bekleniyor.

1+1,2+1,3+1,4+1 konut tiplerinin bulunduğu Essenora'da daire büyüklükleri 72 metrekare ile 200 metrekare arasına değişiyor. Projede yer alan 70 adet teras villaların satış ise son etapta gerçekleşecek. Yüzde 70'i satılan Essenora'da metrekare satış fiyatları 5 bin 500 TL'den başlıyor.  Daire fiyatları ise 360 bin TL'den başlıyor. Maslak'a 10 dakikada ulaşım sunan projeden, bu bölgeden çalışan beyaz yakalılar ile Göktürk'ten gelen alıcılar alım yaptı.
 
Yüzde 20'sini yabancılar aldı

Katar, Suudi Arabistan gibi körfez ülkelerinin projedeki dairelerin yüzde 20'sini satın aldığı öğrenildi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın.
Buraya adınızı yazın