Gebze’de oturup İstanbul’da çalışanlara müjde

Gebze ve Darıca metro hattı Marmaray ile bağlanarak, bölgedeki trafiğe de çözüm olacak. Gebze’de yaşayıp, Üsküdar ve Kadıköy gibi ilçelerde çalışan kişiler için alternatif bir ulaşım imkanı da olacak.

Gebze ile Darıca ilçesi arasında inşa edilecek metro hattının Marmaray ile entegre olması planlanıyor. Projenin başlama tarihi de belirlendi. Projenin önümüzdeki yıl start alması bekleniyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yaptığı açıklamada proje ile ilgili sunumdan bahsetti: "Darıca sahilinden başlayıp Gebze Organize Sanayi Bölgesi'ne kadar uzanan yaklaşık 15 kilometre uzunluğunda ve 12 istasyondan oluşacak Gebze-Darıca Metro Hattı'nın ön projesi tamamlanma aşamasına geldi. Proje yapımına yönelik uygulamaya esas kesin projelerin 2017 yılı sonunda tamamlanması planlanıyor. Hattın daha önce fizibilite çalışmaları tamamlanarak Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından onaylandı.

Gebze ve Darıca kent merkezlerine, hastanelere, kamu kurumlarına, eğitim kurumlarına, OSB'lere, denizyolu ulaşımı ve Marmaray hattına entegre olacak şekilde istasyonları planlanan Gebze-Darıca metro hattının inşaat aşamasının 2018 yılında başlaması hedefleniyor."

AA

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın.
Buraya adınızı yazın