Groupama Plaza, Leed Gold Sertifikası almaya hak kazandı

Groupama, Leed Gold Sertikası’nı alarak sigorta sektöründe bir ilke imza attı. ERKE Sürdürülebilir Bina Tasarım Danışmanlık ile birlikte yürütülen süreçte Groupama Plaza, Amerika Yeşil Binalar Konseyi (USGBC) tarafından verilen O+M Existing Buildings (Mevcut Binalar) kategorisinde 61 puan alarak LEED Gold Sertifikasını almaya hak kazandı.

LEED Sertifikasının gerekliliklerini yerine getiren Groupama; mimari, yalıtım, ısıtma-soğutma standartlarını sağlaması açısından Groupama Plaza’yı A sınıfı bir bina haline getirdi. Gün ışığından maksimumda yararlanacak şekilde değişiklikler yapılan binada aynı zamanda aydınlatma armatürleri de daha düşük civalı ve daha çevre dostu olanlarla değiştirildi. Groupama Plaza’nın tükettiği elektrik enerjisinin tamamı LEED’in istediği sertifikalardan biri olan Guarantee of Origin sertifikalı hidro​elektrik santralinden satın alındı. Böylece Groupama Plaza’nın tükettiği enerji, çevresel etkileri düşük yeşil enerji santralinden sağlanmış oldu.

Groupama Plaza’ya yapılan çalışmaların yanı sıra çalışanlar için binaya ulaşım servislerle sağ​lanmaya başladı. Bu sayede de bireysel araç kullanımı yüzde 75 oranında düşürüldü.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

  Önceki yazıDevremülk ilanlarındaki artış yüzde 140!
  Sonraki yazıTuana Evleri’nde Ön Teslimler Başlıyor
  Yıldıray Gökkaya
  1975 İzmit doğumlu, 1996 İstanbul Üniversitesi mezunu, emlakrotasi.com.tr'nin kurucusu ve yayın yönetmeni. YeniBirlik Gazetesi Ekonomi ve Emlak Editörü.

  YORUM YAZIN

  Lütfen yorumunuzu yazın.
  Buraya adınızı yazın