Akman Holding’ten Kanada’ya yeni yatırım!

SAMM Developments, Kanada’da hayata geçirdiği  inşaat projeleriyle hızlı büyümesini sürdürüyor. Akman Holding’in Kanada’da kurduğu SAMM Developments, Toronto’da 600 milyon dolarlık The Kennedy Condominiums projesinin ardından, yeni bir projeye daha start vermeye hazırlanıyor. Kasım ayında başlayacak olan inşaat projesi iş merkezi niteliği taşırken, yatırım maliyeti 240 milyon dolar düzeyinde olacak.  Kongre ve toplantı salonu, condo (daire) ofis ile rezidanslardan oluşan projenin toplam 42 bin metrekarelik inşaat alanı bulunuyor.

Yeni projeyle ilgili bilgi veren Akman Holding ve SAMM Developments Yönetim Kurulu Başkanı Ali Akman, yeni projenin lansmanının Kasım 2017’de yapılacağını ve hemen sonrasında da satışların başlayacağını belirtti. Akman, bu projenin de The Kennedy Condominiums da olduğu gibi Türkiye’de de satışa sunulacağına işaret etti. Şu anda yatırımlar açısından Kanada’ya yoğunlaştıklarını ifade eden Akman, yeni projenin hem havaalanına hem şehre yakın olduğunu, Toronto havaalanı ile şehrin arasında, Toronto’nun en prestijli bölgesinde yer aldığını vurguladı.

Öte yandan SAMM Developments’ın ‘The Kennedy Condominiums projesinin üçüncü blok satışları da başlıyor. Eylül 2016’da lansmanı yapılan projenin inşaatı süren ilk iki bloğunun tamamı satılmıştı. Toronto’nun en büyük kondo (daire) projelerinden biri olma özelliğini taşıyan The Kennedy Condominiums’un üçüncü bloğunda hafriyat çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.  Projede  yer alan 400 dairenin satışları Temmuz ayında başlayacak. Türkiye’de de eş zamanlı satışa sunulacak olan üçüncü etapta teslimler ise 2020’de başlayacak.

Yüzde 10’u Türkiye’de alıcı buldu

Ali Akman, 4 blokta 1.320 daire, otel ve iş merkezinden oluşan The Kennedy Condominiums’un konum olarak Toronto’da çok merkezi bir bölgede bulunduğunu hatırlattı. Akman, “350 daireden oluşan ilk etabın birinci bloğu Kanada’da geçen yıl Temmuz ayında satışa çıkmış ve iki gün gibi rekor bir sürede satılmıştı. 330 dairelik ikinci bloğun satışları da geçen kasım ayı sonunda tamamlandı. Şimdi 400 dairelik üçüncü bloğun satışlarına başlayacağız. İlk iki blokta Kanada’da olağanüstü bir taleple karşılaşmıştık. Yeni blokta da yüksek talep bekliyoruz” diye konuştu. Akman, ilk iki etaptaki 670 dairenin yaklaşık yüzde 10’unun Türkiye’den müşteri bulduğuna dikkat çeken Akman, üçüncü etapta da bu beklentide olduklarını kaydetti.
 

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

  Önceki yazıKira geliri mi? Ticari kazanç mı?
  Sonraki yazı1 milyon 200 bin kişi hasarlı evlerde oturuyor
  Yıldıray Gökkaya
  1975 İzmit doğumlu, 1996 İstanbul Üniversitesi mezunu, emlakrotasi.com.tr'nin kurucusu ve yayın yönetmeni. YeniBirlik Gazetesi Ekonomi ve Emlak Editörü.

  YORUM YAZIN

  Lütfen yorumunuzu yazın.
  Buraya adınızı yazın