Gül İnşaat yurt dışı projelerine devam ediyor

Aralık ayında Katar’da ofis açan Gül İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Emre Gül, sekiz ayda 25 milyon TL’lik yabancıya satış yaparak ekonomiye katkıda bulunduklarını söyledi. Firmanın ayrıca Katar’da 34 villalık bir projesi bulunuyor.

Gül İnşaat, yönetimini ailenin genç üyesi Yunus Emre Gül’e devretmesinin ardından yurt dışı ofisleriyle büyüyor. İstanbul’da iki noktada büyük konut ve ofis projelerinin satışına devam eden Gül İnşaat’ın, Katar’da aralık ayında açtığı ofisiyle hem Türkiye projelerinden satış gerçekleştiriyor, hem de bu ülkede inşaat işleriyle sektörünü yerini sağlamlaştırıyor. Şirketin genç Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Emre Gül, Katar’da ruhsat aşamasında olan 34 villalık projenin ardından Kuveyt’te de bir kule projesi için çalışmalarının sürdüğünü söyledi.

Yunus Emre Gül, inşaat sektörünün ekonomideki durgunluktan en hızlı biçimde etkilenen sektör olduğuna değinerek, “Biz 40 yıl boyunca alt yapıdan konuta tüm alanlarda edindiğimiz inşaat tecrübemizle yaşama kalite katmayı hedefledik. İstanbul, Ankara, Antalya, Bodrum, İzmir gibi yerlerde pek çok projeyi tamamladık ve sahiplerine teslim ettik. Halen Liman Park Ambarlı, Rose Garden Kavaklı projelerimizin inşaatını sürdürüyoruz. Bir girişimci olarak ekonomi yükselişteyken gelen başarının sonuçlarını deneyime dönüştürüp yeni projelere güç sağlaması için kullanmayı tercih ediyorum. Gül İnşaat yurt dışı yatırımcılarını çekmek bu bakımdan çok önemli. Ayrıca inşaat tecrübemizi başka ülkelerde değerlendirmek konusundaki fırsatları da takip ediyorum.” dedi.

Gül İnşaat Katar projesi toplam 34 villadan oluşuyor

Son sekiz ayda Katar’da 25 milyon TL’lik satış yaptıklarını ifade eden Yunus Emre Gül, ‘’Gül İnşaat Katar projesi 34 villalık toplamda 220 milyon TL değerinde bir proje. Katar’da açtığımız ofisin ardından Antalya EXPO’da yer alan Katar Evi’nin sponsoru olarak da bu ülkeye ilişkin çalışmalarımızı güçlendirdik” diyen Gül, yurt dışı müşterilerine yüzde 20 indirim ve 24 ay sıfır faizli satış kampanyası sunarak ekonomiye destek olduklarını dile getirdi.

Gül İnşaat Liman Park Ambarlı konut projesi çalışmaları devam ediyor

Gül İnşaat Liman Park Ambarlı projesi 9 katlı tek bloktan meydana geliyor ve bu bölgedeki ofis ihtiyacına yanıt veriyor. Ambarlık Gümrük Müdürlüğü’nün bulunduğu yerde inşa edilen Liman Park projesi nakliye ve gümrükçülerin ihtiyacına cevap verecek şekilde tasarlandı. Metrekare fiyatı 3500 dolar olan Liman Park’ta yüzde 50 peşinatla firma bünyesinde 12 ay vade farksız taksit yapılıyor.

1.723 metrekarelik arsa üzerine kurulan projenin 8 katında ofisler, bir katında ise mağazalar yer alıyor. Liman Park’ta ofisler brüt 33 ila 86, net 19,5 ila 50 metrekare büyüklüğe sahip. Projenin inşaat alanı 8 bin 778 metrekare olarak belirlendi. Ulaşım açısından avantajlı bir noktada yükselen Liman Park projesi E-5, TEM, sahil yolu, bağlantı yollarına oldukça yakın. Projeden metrobüse 2 dakika, havaalanına ise 5 dakikalık bir mesafede yer alıyor.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.