Günlük kiralıklara bayram dopingi

Ekonomik tatil yapmak isteyenlerin adresi haline gelen günlük kiralık evler özellikle bayram tatili döneminde yoğun talep gördü.  Hurriyetemlak.com verilerine göre 'Günlük Kiralık Ev' ilanlarında; Türkiye genelinde bayram tatilinden önceki bir aylık süreçte, bir önceki aya göre tam yüzde 36 oranında artış yaşandı.

Ramazan Bayramı tatilinin yaz aylarına denk gelmesi ve kamu çalışanları için bir gün daha uzatılmasının da etkisiyle özellikle Ege ve güney sahillerinde günlük ev kiralama oranlarında önemli artış yaşanmasına yol açtı.

Tatil masraflarını azaltmak için tercih edilen günlük kiralık evlerin ilanları Antalya ilinde yüzde 40 artış gösterdi. Yazlık evlerin yoğun olduğu Aydın ilinde ise bu artış yüzde 67'lere ulaştı. Yazlık ilçeleriyle dikkat çeken Balıkesir ilindeki artış ise yüzde 25 oldu.

Özellikle kalabalık aileler tarafından tercih edilen günlük kiralık evler ev sahibinin tercihine göre tek günlük, haftalık, aylık ya da sezonluk olarak kiralanabiliyor. Süre uzadığı takdirde ücret daha da düşüyor.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

  Önceki yazıEv fiyatları yüzde 18 düşecek!
  Sonraki yazıUPN International, Kuveyt’teki işbirliği ile çok daha güçlendi
  Yıldıray Gökkaya
  1975 İzmit doğumlu, 1996 İstanbul Üniversitesi mezunu, emlakrotasi.com.tr'nin kurucusu ve yayın yönetmeni. YeniBirlik Gazetesi Ekonomi ve Emlak Editörü.

  YORUM YAZIN

  Lütfen yorumunuzu yazın.
  Buraya adınızı yazın