GYODER Türkiye ve İstanbul’u MIPIM’de yabancı yatırımcılara tanıtacak

Türkiye’nin Gayrimenkul Platformu GYODER, uluslararası gayrimenkul hizmetleri şirketi Colliers iş birliği ile yabancı kurumsal yatırımcılara yönelik, ilk kez dünya gayrimenkul verilerinin karşılaştırıldığı kapsamlı bir rapor hazırladı.

GYODER, İstanbul başta olmak üzere Türkiye’de gayrimenkul piyasasının araştırıldığı, 2019 yılı itibarıyla 6 aylık periyotlarla düzenli olarak yayınlanacak ‘REstate Turkey-A Close Look to Comparable Markets’ raporu ilk kez, Fransa’nın Cannes kentinde düzenlenecek gayrimenkul fuarı MIPIM’de, İTO’nun destekleriyle yabancı yatırımcılarla paylaşılacak. GYODER Başkanı Doç. Dr. Feyzullah Yetgin, “Hazırladığımız raporla, Türkiye’de yatırım imkanlarının görülmesini ve bu alanda doğru bilgilere ihtiyaç duyan yabancı yatırımcıları kapsamlı verilerle bilgilendirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Türkiye gayrimenkul sektörünün gelişimi adına önemli bir misyon üstlenen GYODER  Eğitim Yayınlar ve Bilgi Üretim Komitesi ile ülkemizde 2001 yılından itibaren uluslararası bazda kapsamlı hizmetler sunan gayrimenkul hizmetleri kuruluşu Colliers International Türkiye, yabancı yatırımcılara yönelik ‘REstate Turkey-A Close Look to Comparable Markets’ raporunu hazırladı. Raporda, yatırımcılara Türkiye’de gayrimenkul yatırımı konusunda güncel ve kapsamlı bilgiler sunuyor.

‘’GYODER olarak yabancı yatırımcıları bilgilendirmeyi görev edindik”

Türkiye’de yatırım imkanlarının görülmesini sağlamayı ve bu alanda doğru bilgilere ihtiyaç duyan yabancı yatırımcıları kapsamlı verilerle bilgilendirmeyi görev edindiklerini vurgulayan GYODER Başkanı Doç. Dr. Feyzullah Yetgin, “‘REstate Turkey-A Close Look to Comparable Markets’ raporu, Türkiye’nin yabancı yatırımcılara tanıtımı konusunda çok değerli bir çalışma oldu. Türkiye’de gayrimenkul en güvenli yatırım araçlarından biri olarak görülmeye devam ediyor. Ülkemizde sektörün finansmanını da genişleten yeni düzenlemelerle birlikte sermayenin tabana yayılması, gayrimenkul yatırımlarını daha cazip hale getiriyor. Bugün yabancı yatırımcıların Türkiye’de gayrimenkul yatırımı yapması için doğru bir zaman olduğunu, GYODER olarak her platformda dile getiriyoruz” dedi.

‘’İstanbul yabancı yatırımcıların dikkatini çekiyor’’

Özellikle İstanbul’un, marka şehir olarak dünyanın dört bir yanından yatırımcıların ilgisini çektiğini belirten Doç. Dr. Feyzullah Yetgin, şöyle konuştu: “İstanbul’un finansal bir merkez olması için inşa edilen dev projeler de bu ilgiyi artırıyor. Gayrimenkul sektörünün çatı örgütü GYODER Başkanı olarak, yabancı yatırımcılara özellikle şunu söylemek istiyorum; Türkiye gayrimenkul sektörü, dünya ölçeğinde gerçekleştirilen projelerle yakalanan ivmeyi önümüzdeki dönemde de artırarak sürdürecektir. Ülkemiz, demografik yapısı ve ekonomik gelişmeler göz önüne alınarak dünya ile kıyaslandığında, gayrimenkul sektörümüzün daha fazla potansiyel içerdiği ortada. Yabancı yatırımcıları, özellikle gelecek vadeden fırsatlar için ülkemizde gayrimenkul yatırımına davet ediyoruz.”

Yabancı yatırımcılar neden Türkiye’ye yatırım yapmalı?

GYODER tarafından Türkiye gayrimenkul piyasası araştırmasının yapıldığı ‘REstate Turkey-A Close Look to Comparable Markets’ raporunda, gayrimenkul sektörünün farklı alt segmentlerinde son yıllarda gerçekleşen yatırım getirileri üzerinden, İstanbul piyasasının diğer büyük şehirlerle karşılaştırmalı bir analizi yer alıyor. ‘Neden Türkiye’de yatırım yapılmalı?’ başlıklı bölümde, Türkiye’nin, dünyanın en büyük 18’inci ekonomisi olduğu ve 2050 yılına kadar ilk 15 ekonomi içinde olmasının beklendiğine dikkat çekiliyor. Ayrıca Türkiye’nin finans merkezi olarak büyüme potansiyeline sahip İstanbul’dan, 400 noktaya direkt uçuş ve 22 başkente 2 saatte direkt erişim sağlandığı vurgulanıyor.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın.
Buraya adınızı yazın