Konut kredisi taksitleri ne kadar oldu?

Son dönemlerde konut kredi faiz oranlarındaki düşüş ile birlikte vatandaşlar, konut kredisi ile konut almaya daha sıcak bakmaya başladı. Peki 100 bin TL’lik bir konut kredisi için aylık taksitler ne kadar oldu?

Bankalar konut kredisi faizlerini hızla düşürüyor. Ocak ayının sonundan itibaren günümüze kadar geçen sürede konut kredisi faiz oranları 32 baz puan gerileyerek yüzde 1.87’ye ulaştı. Şubat ayı itibari ile özel bankalarda başlayan faiz indirimlerinin hızlanması Mart ayında da devam etti. KrediPazari.com’un araştırmasına göre konut kredisi faiz oranları son 28 haftanın en düşük seviyesine geriledi. En düşük tabela konut kredisi faiz oranı Ziraat Bankası’ nın uyguladığı yüzde 1.28 oldu. En düşük kampanyalı konut kredisi faiz oranını ise yüzde 0.98 faiz oranı ile VakıfBank Banka Gayrimenkulü Konut Kredisi ürünü dahilinde kullandırıyor.  KrediPazari.com’un araştırmalarına göre 12 Mart itibariyle bankalardan 10 yıl vadeli 100 bin TL tutarlı konut kredisi için konut kredisi hesaplama yapıldığında kredilerin masraflar hariç aylık taksitleri ve toplam geri ödeme miktarları şu şekilde;

VakıfBank Konut Kredisi Taksit Hesaplama

VakıfBank’tan banka gayrimenkulü konut kredisi için konut kredisi hesaplama yapıldığında kredinin aylık taksitleri 1.400 TL, toplam geri ödemesi ise 170 bin 500 TL oluyor.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Taksit Hesaplama

Ziraat Bankası’ndan konut kredisi hesaplama gerçekleştirildiğinde kredinin aylık taksitler yaklaşık 1.600 TL, ödenecek faiz ise 196 bin TL’ ye denk geliyor.

HalkBank Konut Kredisi Taksit Hesaplama

HalkBank’tan hesaplı evim konut kredisi ürünü kapsamında konut kredisi hesaplama yapıldığında aylık taksitler 1.600 TL, toplam geri ödeme tutarı 196 bin TL’ ye karşılık geliyor.

Yapı Kredi Bankası Konut Kredisi Taksit Hesaplama

Yapı Kredi Bankası konut kredisi taksit hesaplama yapıldığında aylık ödemeler 1.900 TL, toplam ödenen faiz ise 224 bin 500 TL oluyor.

Kuveyt Türk Bankası Konut Kredisi Taksit Hesaplama

Kuveyt Türk Katılım Bankasından konut finansmanı hesaplandığında finansmanın aylık taksitleri 1.900 TL, toplam ödeme miktarı ise 224 bin 500 TL oluyor.

Akbank Konut Kredisi Konut Kredisi Taksit Hesaplama

Akbank’tan konut kredisi hesaplama yapıldığında aylık ödeme miktarı 1.900 TL, toplam geri ödeme tutarı ise 226 bin 500 TL’ye karşılık geliyor.

TEB Konut Kredisi Taksit Hesaplama

TEB’in kampanyalı konut kredisi dahilinde konut kredisi hesaplama yapıldığında ayda yapılan ödemeler 1.890 TL, vade sonunda gerçekleştirilen faiz ödemesi ise 226 bin 500 TL oluyor

ICBC Konut Kredisi Taksit Hesaplama

ICBC’den kampanyalı yeni evim konut kredisi ürünü kapsamında konut kredisi hesaplama gerçekleştirildiğinde aylık taksitler yaklaşık 1.900 TL, toplam geri ödeme tutarı ise 227 bin 500 TL’ ye denk geliyor.

Garanti Bankası Konut Kredisi Taksit Hesaplama

Garanti Bankası’ndan konut kredisi hesaplama yapıldığında kredinin aylık ödemeleri 1.920 TL, gerçekleştirilen faiz ödemesi ise 230 bin 300 TL’ ye ulaşıyor.

İNG Bank Konut Kredisi Taksit Hesaplama

İNG Bank’tan konut kredisi hesaplama yapıldığında kredinin aylık taksitleri yaklaşık 1.950 TL oluyor. Toplam yapılan geri ödeme miktarı 232 bin 300 TL’ ye karşılık geliyor.

İş Bankası Konut Kredisi Taksit Hesaplama

İş Bankası kampanyalı sonbahar konut kredisi ürünü kapsamında konut kredisi hesaplama gerçekleştirildiğinde aylık taksitler 2 bin TL, toplam faiz ödemesi ise 237 bin TL oluyor.

QNB Finans Konut Kredisi Taksit Hesaplama

QNB Finansbank konut kredisi taksit hesaplama yapıldığında aylık ödemeler 2.100 TL, toplam geri ödeme tutarı ise 252 bin 600’ye karşılık geliyor.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.