Halk GYO aktif büyüklüğünü açıkladı

Bu yıl 10. yaşını kutlayan Halk GYO’nun aktif büyüklüğü 3 milyar TL’yi, öz kaynakları 2,6 milyar TL’yi aştı. Halk GYO 2020 yılının ilk dokuz ayını 31 milyon TL net kâr elde ederek tamamladı.

Halk GYO

Halkbank tarafından 2010 yılında kurulan Halk GYO, yılın üçüncü çeyreğine ilişkin finansal sonuçlarını açıkladı. Şirketten yapılan açıklamada Halk GYO’nun konut satış gelirlerini geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 107 oranında artırdığı vurgulandı.

Yaz aylarında kamu bankalarının başlattığı konut kredisi kampanyalarının üçüncü çeyrek boyunca iç piyasadaki talebi artırdığını ve gayrimenkul sektörüne güç verdiğini belirten Halk GYO Genel Müdürü Bülent Karan şunları söyledi: “Pandemi süreci tüm dünyada konut taleplerinin ertelenmesi riskini beraberinde getirse de Türkiye’de finansal kuruluşların uygun koşullarda hayata geçen kampanyaları hem talebi hem de sektörümüzü canlı tuttu. Mevcut projelerimizde konut satışlarının hız kazandığı bu dönemde, yeni projelerimizin inşaat süreçleri de sorunsuz ilerledi. Bu süreçte şirketimizin konut satış ve düzenli kira gelirleri ile finansal gelirlerden oluşan toplam hasılatı, 132 milyon TL’ye yükseldi.

Kampanyalar kapsamında gerçekleştirdiğimiz satışlar ile birlikte konut satış gelirimiz geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 107 oranında artış gösterdi. İzmir’de Teknik Yapı işbirliği ile hayata geçirdiğimiz Evora İzmir projemizde satılan konut sayısı 338 adete ulaşırken, mali tablolarımızda etkisini şimdilik finansman ve satış pazarlama giderlerinde artış olarak kaydetsek de, ilerleyen mali dönemlerde bu satışların da karlılığımıza olumlu etkilerini göreceğiz. Her zaman verimli yatırımlar yapan yenilikçi bir kurum olarak, sektörün nabzını tutmaya ve tüketici taleplerini yakından takip etmeye devam ediyoruz. Tüm paydaşlarımız için değer yaratma ve gayrimenkul sektörünün gelişimine katkı sunma yönündeki faaliyetlerimizi de sürdürüyoruz.”

“Ege Denizi’nde yaşanan depremde hayatını kaybedenlere rahmet diliyor, tüm vatandaşlarımıza bir kez daha geçmiş olsun diyoruz” diyen Karan, sektörün, kent yaşamındaki doğal afetlerden dersler çıkarması gerektiğini de belirterek, şunları söyledi: “Tüm Türkiye birlik olarak bu süreçte İzmir halkının yanında olacağız. Deprem gerçeği, maalesef her zaman hayatımızda olmaya devam edecek. Bu riski, eski ve riskli yapıların dönüşümüyle en aza indirmek için çalışmalıyız.”

 

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.