Hatay’da 1 şehit

Hatay’ın Reyhanlı ilçesi sınır bölgesinde nöbet tutan asker, Suriye tarafından açıldığı belirtilen ateş sonucu şehit oldu.

Hatay’ın Reyhanlı İlçesi’ndeki Cilvegözü Sınır Kapısı yakınında  21 yaşındaki Piyade Er Gökhan Çakır, Özgür Suriye Ordusu içinde yer alan grubun kontrolü içinde olup Suriye tarafından gelen merminin isabet etmesi ile şehit oldu. Vali'nin yaptığı açıklamaya göre angajman kuralları gereği merminin geldiği tarafa misliyle karşılık verild.

Saldırının saat 02.00 sıralarında meydana geldiğini belirten Hatay Valisi,  Hatay 2’nci Piyade Hudut Alay Komutanlığı’na bağlı Cilvegözü Piyade Hudut Karakolu’nda görevli personelin bulunduğu nöbet yerinde Suriye tarafından ’Bir görüntü alındığına’ dair karakola bilgi verildiğ ifade edildi. Yapılan açıklamada, şöyle denildi:   

"Bölgeye intikal eden karakol komutanı yanındaki görevli personele mevzi aldırarak bir er ile beraber bölgeyi taramak üzere devriye görevi icra ederken, bir el silah sesi duyulmuş ve Piyade Er Gökhan Çakır yaralanmıştır. Ateş edilen bölgeye angajman kuralları çerçevesinde misli ile karşılık verilmiş, olay yerine çağırılan ambulans ile yaralı Gökhan Çakır Antakya Devlet Hastanesi’ne sevk edilmiştir. Ancak burada yapılan tüm müdahalelere rağmen Piyade Er Gökhan Çakır, kurtarılamayarak şehit olmuştur. Şehidimize Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır ve başsağlığı dileriz. Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

Şehit Er Çakır’ın cenazesi, otopsi için Adana Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Şehit Gökhan Çakır’ın Muş nüfusuna kayıtlı olduğu ve ailesinin İzmir’de oturduğu belirtildi.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.