Helis More projesi 140 milyon TL’lik yatırımla yükselecek

Projebeyaz, bünyesindeki Helis Yapı’nın gerçekleştirdiği 140 milyon lira değerindeki karma projesi Helis More’da yer alan ofis ve mağazaları, CNR Emlak Fuarı 2015’te yatırımcıların beğenisine sunuyor. Projebeyaz Yönetim Kurulu Başkanı Murat Uzun, Helis More’da yer alan konutların yüzde 73’ünü Kuveyt’teki ilk lansman sırasında yabancı yatırımcılara satıldığını hatırlatarak, projede yer alan ofis ve mağazaları da İstanbul’da CNR Emlak 2015’te yatırımcılarla buluşturacaklarını söyledi. Helis More projesindeki konutların önemli bölümü; Rusya, Ukrayna, Almanya, Suudi Arabistan ve Kuveyt’teki yatırımcılara satılmıştı.

İstanbul Kartal’da getirisi yüksek bir yaşam alanı: Helis More

Benzersiz Adalar manzarası, hayranlık verici tasarımı ile bölgede standartlarının üzerinde yaşam olanağı sunan Helis More, titizlikle çalışılarak hayata geçirilen ayrıntılarıyla ev ve iş hayatındaki mükemmelliği aynı projede buluşturuyor. Helis More’un ofis-mağaza bölümü, 11.000 m³’lük devasa Atrium’u olan, mimarisi sayesinde iç avluya kolaylıkla ulaşılabilecek şekilde tasarlanmış 3 katta toplam 52 adet ofis, 6 mağazadan oluşuyor. Atriumun tam ortasından geçen köprü bağlantıları ile ofislere ulaşım kolaylıkla sağlanıyor. İç avlu zemininde, ofis çalışanlarının fazla uzaklaşmadan oturup içecek ve atıştırmalıklar temin edebilecekleri, take-away hizmeti veren, gün ışığı alan mini bir “More Cafe” yer alıyor. Öncelikli olarak yatay ofis olmakla birlikte tüm “Helis More” sakinlerinin kullanımına açık olan modern, şık çizgilerle tasarlanmış, tüm teknolojik altyapıya sahip, ses yalıtım sistemi mevcut olan biri 20, diğer ikisi ise sekizer kişilik toplantı odalarına ek olarak 150 kişilik tiyatro sahnesi ve kokteyl-fuaye alanı ile fark yaratıyor.

Yerden 25 metre yükseklikte açık havada spor keyfi

Helis More’un residence kısmında ise 2 bin 500 metrekarelik sosyal tesis alanı, 15 bin metrekarelik otoparkı, her ofis ve daire için ayrılan 7 m2’lik özel depolama alanı, misafirleri için özel tasarlanmış 5 yıldızlı otel konforunda 4 adet süit otel odaları yer alıyor. Spor tutkunları için de tüm detayların düşünüldüğü projenin 6’ncı katında her daim ideal sıcaklıkta yüzme havuzu yer alıyor. Yine aynı katta bulunan tam tur 95 metrelik tartan pistte koşu ya da sağlık yürüyüşü gerçekleştirilebiliyor. Helis More, 200 m2’lik launch alanıyla misafir ağırlamada yeni bir dönem başlatırken, fitness, sauna, buhar odası ve Türk hamamıyla da sağlıklı bir yaşamın kapılarını aralıyor. Evinizden uzaklaşmadan işlerinizi yürütebileceğiniz teknolojik altyapıya sahip bireysel çalışma ofisleri ise tüm residence sakinlerinin kullanımına açık. Ayrıca gelirleri bina yönetimine aktarılacak olan kreş sayesinde aidatlar minimalize ediliyor. Tüm bunları ise profesyonel bir yönetim ekibi tarafından organize ediyor. “Her şey manzara değildir” fikrinden yola çıkılarak tasarlanan Helis More, ulaşım açısından da ön plana çıkıyor. Kadıköy-Kartal arası metro ulaşımının yanı sıra Marmaray ve metrobüs aktarması ile Atatürk Havalimanına kadar ulaşılabilen proje, Sabiha Gökçen Havalimanı, Pendik Marina, hızlı tren istasyonu ve Körfez geçiş köprüsüne olan komşuluk mesafesiyle de hayatı kolaylaştırıyor.

“Yılın son 2 ayında sektör rekora koşabilir”

Yılın ilk 10 ayında geride bırakılan iki genel seçimin de etkisiyle gayrimenkul piyasalarında durağanlık yaşandığını ve tüm sektör temsilcilerinde bu durumun hissedildiğini belirten Projebeyaz Yönetim Kurulu Başkanı Murat Uzun, “Eylül ve ekim aylarında gayrimenkul satış verileri, beklenen satış ivmesinden çok daha yüksekti. Seçimden istikrarın çıkmasıyla, bu ivmenin artarak süreceğini ve yılın son iki ayında satış rekoruna ulaşılabileceğini düşünüyorum. Bu doğrultuda 2016 yılının, sektör açısından çok daha verimli olacağını öngörmekteyim. 2 Kasım ile birlikte finans piyasaları, tek başına iktidarı olumlu karşılamış görünüyor. Faizlerdeki yükseliş, yerini düşüşe bırakacak, gayrimenkul sektörü en iyi yatırım aracı sıralamasında yeniden ilk 5 içinde olacaktır. Seçim sonuçları, sadece gayrimenkul sektöründe değil tüm sektörlerde, 4 yıllık planlamalar yapabilme imkânı tanıdı” açıklamasını yaptı.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.