Hollanda karayolunu da kapattı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, bazı programlara katılmak için geldiği Almanya’da, Dusiburg kentindeki Weseler Caddesi’nde bulunan Türk esnaflarını ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi. Bakan Kaya Almanya'dan Hollanda'ya geçmeyi planlıyordu.

Havayolunun ardından Hollanda karayolunu da kapattı. Hollanda’dan bir skandal karar daha. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun iniş iznini iptal eden Hollanda Bakan Kaya’ya da karayolunu kapattı. 

Hollanda polisi, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’nın, Almanya’dan kara yoluyla Rotterdam’a gideceğinin açıklanmasının ardından Rotterdam Başkonsolosluğu Rezidansı önündeki yolu trafiğe kapattı.

YOLU ÇİFT TARAFLI TRAFİĞE KAPATTI

Hollanda polisi, Türkiye’nin Rotterdam Başkonsolosluğu Rezidansı önünde güvenlik önlemi alırken, Kaya’nın, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun uçağının iniş izninin iptal edildiği Rotterdam’a kara yoluyla geçeceğine ilişkin açıklamalarından sonra rezidansın önündeki yolu, çift taraflı olarak trafiğe kapattı. Araçları alternatif yollara yönlendiren polis, yayaların geçişine de müsaade etmedi.

BAKAN KAYA TÜRKLERLE BULUŞACAKTI

Çavuşoğlu, bu akşam Rotterdam Başkonsolosluğu Rezidansı’nda Hollanda’daki Türk vatandaşlarıyla bir araya gelmeyi planlıyordu.

Hollanda Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamayla, Çavuşoğlu’nun uçağının iniş izninin iptal edildiği belirtilmişti. AK Parti Rotterdam Seçim Koordine Merkezi de planlanan etkinliğin tamamen iptal edildiğini açıklamıştı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın.
Buraya adınızı yazın