İhale 31 Mart’ta

0

2 milyar 211 milyon 600 bin TL yatırımla hayata geçirilecek olan Mahmutbey Bahçeşehir Esenyurt metro hattı için çalışmalar hızlandı. Mahmutbey istasyonundan başlayarak doğu-batı istikametinde devam edecek ve TEM otoyolunun kuzeyinde Esenkent Mahallesi'nde sona erecek hattın ihale tarihi belirlendi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı (İBB) Avrupa Yakası Raylı Sistem Müdürlüğü, Mahmutbey Bahçeşehir Esenyurt metro hattı için start alıyor. Mahmutbey Bahçeşehir Esenyurt metro hattı inşaat ve elektromekanik işleri 31 Mart 2017 günü ihaleye çıkacak. 18,5 kilometre hat üzerinde toplam 11 istasyondan oluşan Mahmutbey Esenyurt metro hattının sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 15 gün içinde yer teslimi yapılarak inşaatına başlanması ve yer tesliminden itibaren ise bin 80 günde tamamlanması planlanıyor.

Günde 1,4 milyon yolcuya hizmet vermesi planlanan Mahmutbey Esenyurt metro güzergahları belirlendi: “Mahmutbey, Bölge Parkı, Mehmet Akif, Toplu Konut, Tema Park, Hastane, Tahtakale, Ispartakule, Bahçeşehir, Esenkent.”

Kaynak: HT Emlak

PAYLAŞ
Önceki yazıBaşkent Emlak Konutları’nda 20 yıl vade
Sonraki yazıYeni KDV indirimi geldi!
1975 İzmit doğumlu, 1996 İstanbul Üniversitesi mezunu, emlakrotasi.com.tr'nin kurucusu ve yayın yönetmeni. YeniBirlik Gazetesi Ekonomi ve Emlak Editörü.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın.
Buraya adınızı yazın