Sahte tapu mağduru olmayın

Online gayrimenkul açık artırma platformu tapu.com’un CEO’su Emre Erşahin, günümüzde sıkça rastlanmaya başlanan sahte tapulara karşı ne yapılması gerektiğini anlattı.

Birikimlerini değerlendirmek isteyen vatandaşların çeşitli yöntemlerle mağdur edildiğini ve son zamanlarda bu tarz gelişmelerin yaşanmaya başladığını belirten tapu.com Kurucusu ve CEO’su Emre Erşahin, bireyleri sahte tapulara karşı uyardı. Kullanıcılara yardımcı olacak ipuçlarını açıklayan Erşahin, “Düzenlenen sahte evraklarla gayrimenkul satışına teşebbüs ediliyor. Son dönemde tahrif edilmiş tapularla karşılaşmaya başladık. Mal sahipleri ve lisanslı eksperlerin tapu bilgilerini sorgulama yetkisi bulunuyor. Taşınmaza ait malik bilgisi, ada parsel bilgileri, net alanı, borç bilgileri, haciz ve ipotek bilgileri araştırılmalı, ilgili belediyelerden iskan raporu, numarataj belgesi alınarak gayrimenkulün doğruluğu kontrol edilmeli” dedi.
Tapu.com’da satışa sunulan tüm gayrimenkullerin ekspertiz raporlu olması nedeniyle bilgiler önceden kontrol edildiğini ve gayrimenkulle ilgili tüm bilgilerin sitede açıkça yer aldığına işaret eden Emre Erşahin, şöyle devam etti: “Alıcılar bilgi şeffaflığı sayesinde herkese açık bir şekilde tekliflerini iletebiliyor. Böylece katılımcılar, gelen tekliflerini tüm açıklığıyla görebiliyor ve spekülasyonların önüne geçiliyor. Tapu.com üzerinden satılan tüm gayrimenkuller ekspertiz raporlu olduğu için gayrimenkulle ilgili sorunlu bir nokta varsa bu durum ilanlarda mutlaka belirtiliyor.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın.
Buraya adınızı yazın