İzmir Çeşme otobüs terminali proje çalışmaları tamamlandı

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından projelendirilen İzmir Çeşme otobüs terminali projesinin, projelendirme çalışmaları tamamlandı.

Ülkemizin önemli turizm lokasyonlarından biri olan İzmir’i geliştirme çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilmesi planlanan İzmir Çeşme otobüs terminali ve belediye hizmet binasının projelendirme çalışmaları tamamlandı. Çeşme ilçesinde mimarisi ile büyük beğeni toplaması beklenen projeler, ilçenin turist yoğunluğu göz önünde bulundurularak tasarlandı. İzmir Büyükşehir Belediyesi İzmir Çeşme Otobüs terminali projesi, görsel ve işlevsel anlamda donanımlı bir yapı olarak 4 bin 500 metrekarelik bir alan üzerinde hayata geçirilecek.

‘İzmir gelişmeye devam edecek’

Vatandaşların her türlü ihtiyacına yanıt verecek nitelikteki İzmir Çeşme Belediye Hizmet Binası ve Otobüs Terminali projesi, Musalla Mahallesi’nde Büyükşehir Belediyesi’ne ait arazi üzerinde inşa edilecek. 10 bilet gişesi, 19 şehirlerarası otobüs ve 9 minibüs peronuyla ilçenin ulaşım ihtiyacına yanıt verecek terminal binası, nitelikli ve ferah bekleme alanları, kafe, büfe market gibi sosyal-ticaret unsurları ve yaklaşık olarak 40 araçlık kapalı-açık otoparkları ile önemli bir işlevi yerine getirecek. Belediye Hizmet Binası’nda ise İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne ait idari birimler ile İZSU birimleri vezne ve abone bölümleri bulunacak. Aynı avluyu paylaşan binalar, tasarımlarıyla da göz dolduracak.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.