Finansevim 90 milyon liralık yatırım sözü protokole bağlandı

Finansevim geçtiğimiz yıl yapmış olduğu 10 milyon liralık yatırımın ardından, 90 milyon liralık kuruluş sonrası taahhütlerini protokole bağladı.

Finansevim’den yapılan açıklamada, sektörün deneyimli isimleri olarak bilinen Emre Özkaya ve Serdar Kolo ile birlikte Finansevim markasıyla ülke ekonomisine  yatırımlarıyla katkı sağlayan Hakan Eryiğit’in, 2018 yılında yapmış oldukları 10 Milyon liralık yatırımın ardından, toplam 21 şubeye ulaştıkları, kuruluş döneminde verdikleri yatırım sözünün ise yüzde 10’luk kısmını gerçekleştirdiklerine dair ifadeler yer aldı. Faizsiz finans sistemlerine çok yoğun ilgi olduğuna değinen yatırımcı Hakan Eryiğit, “Bu ilgiye kayıtsız kalamazdık kuruluşta vermiş olduğumuz yatırım sözünü yerine getirerek, 90 milyon liralık kuruluş sonrası taahhütlerimizi, protokole bağlamanın mutluluğunu yaşıyoruz” açıklamasını yaptı. Tasarrufa Dayalı Faizsiz Finansman Sistemi Finansevim yatırımı yapan Hakan Eryiğit, geçen yıl yapmış oldukları 10 milyon liralık yatırımın ardından, 90 milyon liralık kuruluş sonrası taahhütlerini, protokole bağladıklarını ifade etti.

2019 yılında ekonominin lokomotifinin faizsiz finans sistemleri olacağını ifade eden Hakan Eryiğit, 2017 yılında girişimci olarak dahil oldukları sisteme desteklerini arttırmak istediklerini söyledi. Eryiğit, “Son günlerde yapılan açıklamalara baktığımızda, tüm oklar faizsiz finans sistemini gösteriyor. Faizlerin yüksek oluşu, orta ve alt gelir grubuna göre yapılandırılmaların yapması gerektiği vurgusu ve özellikle inşaat sektörünün rahat nefes alması için bunun gerekliliğinin hem inşaat dernekleri hem çevre ve şehircilik bakanlığımız tarafından dile getirilmesi bu sistemimizin ekonomimiz için önemini vurgulamaktadır. Öyle görünüyor ki 2019 yılında ekonomimizin lokomotifi, bel kemiği faizsiz finans sistemlerimiz olacak” açıklamasını yaptı

‘’Tasarrufa Dayalı Faizsiz Finansman Sistemleri ekonominin bel kemiği olacak’’

90 milyon liralık kuruluş sonrası taahhütlerini, protokole bağlamanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Eryiğit, sözlerine şöyle devam etti: “Tasarrufa Dayalı Faizsiz Finansman Sistemleri gelecek planlamaları ele alarak, gerek teknik gerekse öz kaynak yeterliliği için tüm hazırlıkları planladık. Geride bıraktığımız 1 sene içerisinde gördük ki faizsiz finans sistemlerine çok yoğun ilgi var. İnsanlarımız faize bulaşmadan ihtiyaçlarına sahip olmak istiyor. 1 yılda 21 şubeye ulaşmamız bunun en açık göstergesidir. Bizde bu ilgiye kayıtsız kalamazdık kuruluşta vermiş olduğumuz yatırım sözü yerine getirdik. 2019 yılında faizlerin dizginlenmesindeki en büyük rolü faizsiz finans sistemleri oynayacaktır. Hükümetimiz faizi düşürmenin tetiğine bastı bizde yatırımcı olarak elimizden geleni yapacağız.”

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.