Kaldırımlar işgal altında


Megakent İstanbul'daki kaldırım istilasını bir kez daha gündeme geldi. Kaldırımlara ve cadde kenarlarına park eden araçlar nedeniyle İstanbul’da yürüyecek kaldırım bulmak zor. Kaldırım işgali nedeniyle yolda yürümek zorunda kalmak da kazalara davetiye çıkarıyor.
Kaldırımların darlığı ve park eden araçlar yüzünden insanlar yolun ortasından yürüyor. Beşiktaş’ta kaldırımlara çıkan araçlar dar sokaklarda yayalar dışında araç geçişine de engel oluyor. Özellikle acil durumlarda itfaiye ve ambulansın bu yolları kullanması imkansız.

İstanbul’un lüks semtlerinden Nişantaşı’nda ise kaldırımlar seyyar satıcılar ve karton toplayıcıları tarafından istila edilmiş durumda. Şişli’de de durum farksız; kaldırıma park eden bir araç yüzünden karşı yönden gelen bir otomobil ve çöp kamyonu geçecek yer bulamayınca trafik duruyor.

Bu sırada yürüyecek kaldırım bulamayan bir vatandaş ise kamyon ile kaldırıma park eden araç arasından geçerek hayatını tehlikeye attı. Yaşanan duruma isyan eden vatandaşlar, “Kaldırımlar araçlara ait değil. Kenti yönetenler bu kaldırım teröristlerini engellesin artık” diye isyan ediyor. 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın.
Buraya adınızı yazın