Kale Banyo’nun su yönetim felsefesi ödüle layık görüldü

 

Kale Banyo, Pazarlama Türkiye tarafından 1 Mart – 31 Mart tarihleri arasında halk oylaması ile belirlenen İklim ve Sürdürülebilirlik Ödülleri ‘Yılın Su Yönetimi’ kategorisinde bronz ödülün sahibi oldu. Çırağan Sarayı’nda düzenlenen ödül töreninde Kale Banyo adına ödülü, Kaleseramik Pazarlama Direktörü Zeliha Özay Yurdatap aldı.

Yalnızca küresel ısınmanın değil, aynı zamanda bilinçsiz tüketimin de etkisiyle hızla azalan su kaynaklarının, su tüketim ürünlerini çok daha önemli hale getirdiğine dikkat çeken Yurdatap, “Bugün artık bilinçli su tüketimi çok daha önemli hale gelmiş durumda. Biz de Kale Ailesi olarak hem ‘İyi Bak Dünyana’ diyerek, bu konuda farkındalık yaratmaya hem de doğaya dost, çevreci, sürdürülebilir ürün ve projelerimiz ile yaşama su olmaya çalışıyoruz” dedi.

Ürünlerinde öne çıkardığı su tüketimi, ergonomi, dayanıklılık, hijyen gibi unsurların yanı sıra aldığı uluslararası belgelerle de su yönetimi konusunda farkındalık yaratan Kale Banyo, Pazarlama Türkiye tarafından düzenlenen İklim ve Sürdürülebilirlik Ödülleri’nde halk oylaması ile Yılın Su Yönetimi’ kategorisinde bronz ödül kazandı.

“İyi Bak Dünyana” hareketi ile anlamlı bir dönüşüm hedefliyoruz”

Tasarımdan üretime attıkları tüm adımlarda daha az su ve enerji harcayarak, yarınlara daha iyi bir dünya bırakmayı hedeflediklerini belirten Zeliha Özay Yurdatap şunları söyledi:

“Yeterli miktarda ve iyi kalitede suyun varlığı, tatlı su ekosistemlerinin olduğu kadar, gıda güvencesinin ve sürdürülebilir kalkınmanın, dolayısıyla insanlığın geleceğinin de temel koşuludur. Dolayısıyla sınırlı olan su kaynaklarının korunması küresel ölçekte büyük önem taşımaktadır.

Biz de bu noktada sürdürülebilir geleceği odağımıza alarak, başlattığımız ‘İyi Bak Dünyana” hareketi ile, kendi dünyalarımızda başlatacağımız küçük değişimlerin birleşerek, dünyayı iyileştiren anlamlı bir dönüşüm haline getireceğine inanıyoruz. Dünyayı iyileştirmenin yolu ise, evimizden geçiyor. Bunun başında da hiç şüphesiz; doğa ve insan için en büyük yaşamsal kaynak olan suyun bilinçli tüketimi başı çekiyor. Amacımız, ürün ve projelerimiz ile su tüketimi için farkındalık oluşturmak ve dünyanın geleceğine katkı sunmak.”

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

    Önceki yazıKelebek Mobilya’dan İskandinav Natüralizmine Türk Stilizasyonu: Lovisa
    Sonraki yazıNişantaşı Koru’nun hemen teslim özel daireleri satışa sunuldu