Kiraların en çok yükseldiği şehir…

Türkiye genelinde 68 şehrin tamamını kapsayacak nitelikteki Türkiye Kiralık Konut Fiyat Endeksi'nde Mart ayında bir önceki aya göre yüzde 0.20 oranında ve geçen yılın aynı dönemine göre ise yüzde 4.14 oranında artış gerçekleşti. REIDIN-GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksi sonuçlarına göre, Mart ayında bir önceki aya göre yüzde 0.23 oranında artış gerçekleşerek, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 2.36 oranında ve endeksin başlangıç dönemi olan 2010 yılı Ocak ayına göre ise yüzde 73.70 oranında artış gerçekleşti.

En düşük amortisman süresi Aydın’da  

Mart ayında Zonguldak’ta metrekare başına konut kira değerleri yüzde 2.00 oranında artarak, Zonguldak kiraların en çok yükseldiği şehir oldu. Aynı dönem içerisinde konut kira değerlerinin en çok azaldığı şehir ise yüzde 2.00 oranı ile Van oldu.

REIDIN Yıllık Brüt Kira Getiri Oranları yıllık konut Türk Lirası cinsinden kira değerinin konutun satış fiyatına bölünmesiyle hesaplanmakta. Mart ayı itibarıyla en yüksek yıllık brüt kira getiri oranları Aydın, Van ve Bilecik şehirlerinde ölçüldü. REIDIN Amortisman Süresi (Yatırım Geri Dönüş Süresi), ilgili bölgede satın alınan ya da alınacak olan konutların kiraya verilmesi durumunda satış fiyatının kaç yıl içerisinde yıllık kira değeri ile karşılanabileceğini gösteriyor. Mart ayı itibariyle en düşük amortisman süreleri Aydın, Van ve Bilecik şehirlerinde ölçüldü.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.