Korupark’ta düğüm çözüldü

Bursa Hakimiyet’te yer alan habere göre, Osmangazi Belediyesi, hukuki bir yanlışlık ve düzeltmeye paralel olarak, Korupark'ta konulan tapu şerhlerinin kaldırılması için de tapu müdürlüğüne resmi bir yazı gönderdi. 
Bursa'nın, gayrimenkulde en büyük özel sektör yatırımı Korupark Evleriyle ilgili olarak, zemin katların ruhsata aykırı olduğundan söz edilirken, geçen sürede ise iskanın gerçekleşmiş olması nedeniyle ortaya çıkan durum, tartışma konusu olmuştu.

Ancak imar uygulamasına esas planlama kararındaki bir notla ilgili hukuki kararın, 'kazanılmış ruhsat ve yapı kullanma iznini ortadan kaldıramayacağı' görüşü bulunduğu öne sürülüyor. Danıştay'da süren bir başka davanın da, ilçe belediyesinin vaktiyle verdiği ve sonradan anlaşılan yazı gerçeği doğrultusunda da, yine Korupark'ı etkilemeyeceğinden söz ediliyor.

DANIŞTAY NE KARAR VERMİŞTİ

Korupark Evleri 2. Etap İmar planının iptaline İlişkin mahkeme kararı Danıştay tarafından da onaylanmıştı. Karar sonucunda tapular geçersiz olduğu için burada dairesi bulunan mülk sahiplerinin evlerini satmaları da mümkün olmayacağı ifade ediliyordu.

Korupark Konut 2. Etapta, plan değişikliği yapılarak fazladan yüzlerce daire yapılması yönündeki itirazlar Bursa 2. İdare Mahkemesi tarafından haklı bulunmuş, ancak karar temyize taşınmıştı. Danıştay 6. Dairesi’nden çıkan karar da yerel mahkemenin kararını onaylamıştı. Korupark 2. Etap evlerine dair yapı ruhsatları iptal edildi.

Torunlar GYO tarafından inşa edilen Korupark 2. Etap, 7 bloktan oluşuyor. 403 konuttan oluşan 2. Etap'ta yaşam başladı

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.