Kurbağalıdere’ye 12 Katlı Otel Projesi İptal

Kurbağalıdere'nin hemen yanına yapılmak istenen 12 katlı otel için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı haziranda onay vermiş, Kadıköy Belediyesi askıya çıkan plana itiraz etmişti. Bakanlık, imar planı değişikliğine yönelik yapılan itirazı yerinde görüp geri çekti.

Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu yaptığı açıklamada "Kadıköy Belediyesi olarak Zühtüpaşa Mahallesindeki Kurbağalıdere ile Fenerbahçe Stadyumu arasında kalan 3 bin metrekarelik alan için istenilen plan değişikliğine itiraz etmiştik.
İtirazı değerlendiren Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, itirazın yerinde olduğunu dikkate alarak Kurbağalıdere'ye otel inşaatı projesini iptal etti" dedi

 
Belediye Başkanı Nuhoğlu, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın bir ilçedeki imar planına müdahalesinin doğru olmadığının da altını çizdi. Nuhoğlu, "Ortada yıllardır ıslah edilemeyen bir dere ve ticaret alanı yapılması için imar planı değişikliği yapan bir bakanlık var. Kadıköylülerin otele ihtiyacı yok ve o alanda otel yapılması da doğru değil. Kadıköylüler otel değil bir an önce derenin ıslah edilmesini istiyor" şeklinde konuşmuştu. 

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.