Kurs bitti sıra sergide

Folkart Gallery’nin sosyal sorumluluk projesi kapsamında ana sınıfı ile 4.sınıf arasındaki öğrencilere yönelik olarak düzenlediği resim kursu sona erdi. Yaklaşık 2,5 ay süren kurs sonunda 89 öğrenciye başarı belgeleri Folkart Gallery’de düzenlenen bir tören ile verildi. Törene Folkart Genel Müdürü Metin Sancak ile minik öğrenciler ve aileleri katıldı. Minik ressamlara başarı belgeleri ile birlikte Folkart tarafından Çeşme Kadıovacık Mevkii’nde oluşturulan “Folkart Korusu”nda adlarına dikilen ağaçların sertifikaları da verildi.

İsabetli karar vermişiz

Folkart Gallery’i yaz aylarında çocuklara emanet etmekle isabetli bir iş yaptıklarını dile getiren Folkart Genel Müdürü Metin Sancak, “Daha başlangıçta kontenjanı arttırmak zorunda kalmıştık. Bu talep bile aslında başarılı olacağımızı gösteriyordu ancak ilk kursumuzun sonuna geldiğimizde ne kadar isabetli bir karar verdiğimizi daha iyi anladık. Minik öğrenciler kurs boyunca diledikleri gibi resim çizdiler. Kursun bu kadar başarılı olması önümüzdeki yıllarda da sürdürme kararımızı pekiştirdi” dedi.

Doğa sevgisi

Teması doğa sevgisi ve ağaçlar olan kurs boyunca minik öğrenciler gözlem yapmayı, ağaçları tanımayı, kağıtları ve malzemeleri verimli kullanmayı öğrendi. Kurs boyunca pastel, akrilik ve suluboya ile çalışan minikler son haftayı oyun hamuru ile istedikleri bir figürü yaparak geçirdi. Folkart Gallery gibi bir mekanda resim eğitimi almanın çocuklar için büyük bir deneyim olduğunu anlatan İzmirli Ressam Hale Gökalpsezer, “Kurs boyunca çocukların mutluluklarına tanık olduk. Çok yetenekli miniklerle tanışma imkanı bulduk. Kursun konsepti doğa, ağaç sevgisi ve çevre bilinci idi amacımıza da ulaştık” diye konuştu. 

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

  Önceki yazıNef Dubai Cityscape 2015’e katılıyor
  Sonraki yazıTEM’in metruk AVM’si yıkılıyor, lüks proje olacak
  Yıldıray Gökkaya
  1975 İzmit doğumlu, 1996 İstanbul Üniversitesi mezunu, emlakrotasi.com.tr'nin kurucusu ve yayın yönetmeni. YeniBirlik Gazetesi Ekonomi ve Emlak Editörü.

  YORUM YAZIN

  Lütfen yorumunuzu yazın.
  Buraya adınızı yazın