TEM’in metruk AVM’si yıkılıyor, lüks proje olacak

Nata Holding'in geçen yıl 47 milyon Euro'ya satın aldığı Forum TEM AVM arsasında Gül Proje ortaklığıyla rezidans ve ofis yapılacak. 

Karadeniz Hafriyat Genel Müdürü Rüstem Karadeniz, "Biz de şimdi yıkım işini yürütüyoruz. Burası toplamda 60 bin metrekare kapalı alana sahip olan bir bina. Yıkımı yapılan bu binanın yerine konut, otel ve alışveriş merkezinden oluşan kompleks bir yapı inşa edilecek. Buradaki ana yükleniciler Nata Holding ve Gül Proje olacak. Biz Karadeniz Hafriyat olarak burada 60 bin metrekare alan üzerine kurulu binaların yıkımı ve hafriyatının taşınmasından sorumlu olarak çalışıyoruz.
Çalışmaların şimdiye kadar yüzde 80'lik kısmın yıkımını tamamladık. Yıkımını yaptığımız binaların en yükseği dört katlı. Burası geniş bir yapı. Bu yapının önde kalan kısımları dört kat iken, arkaya doğru kat sayısı azalarak ikiye düşüyor" diye konuştu.
 

 

Projenin adı TEM Point!

73 bin 400 metrekare arsa alanına sahip olan metruk AVM'nin arsasında yapılacak olan projenin adı TEM Point olarak açıklandı. 5 bloktan meydana gelecek olan projenin yatırım değeri 240 milyon lira. 

TEM'in hemen yanındaki TEM Point'te 768 adet konut, 123 metrekare ticari alan ve 14 bin metrekare otel alanı bulunacak.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

  Önceki yazıKurs bitti sıra sergide
  Sonraki yazıEv seçerken en çok nelere dikkat ediyoruz
  Yıldıray Gökkaya
  1975 İzmit doğumlu, 1996 İstanbul Üniversitesi mezunu, emlakrotasi.com.tr'nin kurucusu ve yayın yönetmeni. YeniBirlik Gazetesi Ekonomi ve Emlak Editörü.

  YORUM YAZIN

  Lütfen yorumunuzu yazın.
  Buraya adınızı yazın