Londra’da İngiliz parlamentosu önünde terör saldırısı

İngiltere’nin başkenti Londra’da parlamento yakınlarındaki silahlı saldırının ardından Sir Thomas Hastanesinden yapılan açıklamada bir kadının hayatını kaybettiği bildirildi. Bölge tamamen polis kordonuna alınırken, Westminster Köprüsü ve metro istasyonu kapatıldı.

İngiltere bir kez daha terör kabusu yaşadı. 2005’te 52 kişinin terör saldırısında öldüğü Londra’da İngiliz parlamentosu önünde terör saldırısı gerçekleştirildi. İngiltere’nin başkenti Londra’da İngiliz Parlamento binası önünde saldırı yaşandı. Otomobilini yayaların üzerine süren saldırgan daha sonra bıçakla polise saldırırken etkisiz hale getirildi. İngiliz polisi, başkent Londra’daki terör saldırısında 4 kişinin hayatını kaybettiğini, biri polis 20 kişinin yaralandığını bildirerek, “Saldırının bir kişi tarafından gerçekleştirildiğini düşünüyoruz. Saldırgan etkisiz hale getirildi.” açıklamasını yaptı.

Olay yerel saatle 14.35’te meydana geldi. İngiliz Parlamento binası önünde bıçaklı ve otomobilli saldırı gerçekleşti.

İngiliz polisi, başkent Londra’daki terör saldırısında 4 kişinin hayatını kaybettiğini, biri polis 20 kişinin yaralandığını bildirerek, “Saldırının bir kişi tarafından gerçekleştirildiğini düşünüyoruz. Saldırgan etkisiz hale getirildi.” açıklamasını yaptı. Saldırgan da polis tarafından vurularak etkisiz hale getirildi.

Otomobiliyle yayaları ezerek İngiliz Parlamento binasının önüne gelen saldırgan araçtan inerek bahçeye girdi. Asya kökenli ve 40’lı yaşlarda olduğu belirtilen bıçaklı saldırgan polis tarafından vurularak etkisiz hale getirildi.

Asya kökenli ve 40 yaşlarında olduğu belirtilen saldırgan araçla yayaları ezdikten sonra Parlamento Binası’na ulaşmaya çalıştı. Bıçaklı saldırgan burada polis tarafından vurularak etkisiz hale getirildi.

Asya kökenli ve 40 yaşlarında olduğu belirtilen saldırgan araçla yayaları ezdikten sonra Parlamento Binası’na ulaşmaya çalıştı. Bıçaklı saldırgan burada polis tarafından vurularak etkisiz hale getirildi.

İNGİLİZ POLİSİ: TERÖR SALDIRISI

İngiliz polisi, aksi kanıtlanmadıkça olayı bir terör saldırısı olarak değerlendirdiklerini açıkladı.
Olayın ardından parlamento binası giriş ve çıkışlara kapatıldı.

BAŞBAKAN MAY BİNADAN ÇIKARILDI

İngiltere Başbakanı Theresa May’in parlamento binasından çıkarıldı. İngiltire Başbakanı May’in zırhı araca bindirilerek tünel yoluyla bölgeden uzaklaştırıldığı ifade ediliyor. Çalışanlar ise içeride bekletiliyor.

İngiliz Parlamentosu sözcü yardımcısı Lindsay Hoyle saldırı sonrası parlamentodaki çalışmalara ara verildiğini açıkladı. Parlamento’ya giden metro hatlarının kapatıldı.

Londra’daki terör saldırısı sonucunda iki kişinin hayatını kaybettiği, 4’ü ağır yaklaşık 10 kişinin yaralandığı, yaralılar arasında üç Fransız vatandaşının olduğu belirtildi. Bölge tamamen polis kordonuna alınırken, Westminster Köprüsü ve metro istasyonu kapatıldı.

İSKOÇYA’DA GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ARTIRILDI

Londra’daki saldırı sonrası İskoçya Parlamentosu’nda güvenlik önlemleri arttırıldı. Ancak bu aşamada bir saldırı tehdidi olmadığı ifade edildi.

LONDRA’DA 2005’TEKİ SALDIRIDA 52 KİŞİ ÖLMÜŞTÜ

İngiltere’nin başkenti Londra’da 7 Temmuz 2005 yılında eş zamanlı terör saldırıları yaşanmıştı. Metroda ve belediye otobüslerini hedef alan canlı bombalı saldırılarda 52 kişi yaşamını yitirmiş, 700 kişi yaralanmıştı.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.