MACARİSTAN ANKARA BÜYÜKELÇİLİĞİ YENİOFİS BİNASI TEMEL ATMA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ

Macaristan Büyükelçisi ViktorMátis ve gayrimenkul ve inşaat sektörlerinin öncü oyuncularından Polat Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Polat ev sahipliğinde;Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Macaristan Dışişleri ve Dış Ticaret Bakanı PéterSzijjártó’nunkatıldığı temel atma töreni ile Macaristan Ankara Büyükelçiliği ofis binası inşasına ve rezidansrenovasyonuna başlandı.

Türkiye’de ve dünyada gayrimenkul, inşaat ve enerji sektörlerinde seçkin işlere imza atan Polat Holding; Türkiye – Macaristan ilişkileri açısından önem taşıyan tarihi proje için düğmeye bastı. Holding, AnkaraAtatürk Bulvarı’nda bulunan Macaristan Büyükelçiliği ofis binası inşası ve rezidansrenovasyonu için temel atma töreni gerçekleştirdi.

19 Nisan Salı günü gerçekleşen törene, Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri BakanıMevlüt Çavuşoğluve Macaristan Hükümeti’nden Dışişleri veDış Ticaret Bakanı PéterSzijjártókatıldı.

PéterSzijjártó açılış konuşmasında şunları ifade etti: “ Macaristan Türkiye arasındaki iş birliği ve stratejik ortaklıkher zaman Macaristan dış işlerinin odağında olmuştur. Macaristan’ın bu odağı her zaman böyle kalacaktır.”

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: Cumhuriyetin ilk yıllarında inşa edilen Macaristan Büyükelçiliği Konutu yaklaşık bir asır boyunca Macaristan’a hizmet etmiştir. Temelini atacağımız yeni binalar da önümüzdeki asır boyunca ilişkilerimize güç katacaktır. Büyükelçiliğin tarihi konutu ile yeni hizmet binasının aynı bahçede yanyana olmasının simgesel anlamları var. Tarihi konut köklü ilişkilerimizin, modern bina ise ilişkilerimizin geleceğinin sembolüdür.” dedi.

Polat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Polat ise: “Polat Holding olarak bu iki ülke arasındaki dostluğun bir parçası olduğumuz için çok mutluyuz. Polat Holding’de ayrı bir yeri olan Macaristan ile dostluğun korunması, güçlenmesi, ilişkilerin pekiştirilmesi, geleceğe aktarılması, katma değer sunan yeni projelerin oluşturulması bizler için çok önemli.” dedi.

Toplamda 4.385 m2 kapalı alan olarakinşa edilecek 7 katlı yeni ofis binası, özel peyzaj çalışmaları ile zengin ve modern bir görünümde tasarlanıyor. Proje 2023 yılında teslim edilecek.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

    Önceki yazıTOKİ, 18 ilde 186 arsa satacak!
    Sonraki yazıMart Ayı Sonu İtibariyle Konut Satışları Bir Önceki Yılın Aynı Dönemine Göre %20,6 Arttı!