MAMAK TOKİ İÇİN İKİNCİ CANİK OLABİLİR!

 Samsun’un Canik ilçesinde toplam 11 yurttaşın hayatını kaybettiği, dere yatağında bulunan TOKİ Kuzey Yıldızı Sitesi’nde yaşanan sel felaketinin yaraları henüz sarılmamışken bir uyarı da Ankara’nın Mamak ilçesi için geldi. Türkiye Mühendis ve Mimar Odaları Birliği üyesi Türkiye Mimarlar Odası Ankara Şubesi, TOKİ’nin Ankara’nın Mamak ilçesinde inşa etmeye devam ettiği projenin durumuna dikkat çekerek, dere yatağına yapımı süren inşaatın yeni felaketlere yol açabileceği konusunda uyardı.

“Defalarca uyardık” soL haber portalındaki habere göre, Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Ali Hakkan yaptığı açıklamada, Mamak TOKİ konutlarının dere yatağında olduğunu söyleyerek, "Mamak TOKİ evleri, Hatip Çayı'nın tam üzerinde, yer seçimi çok yanlış, Binalar su içinde duruyor, bu giderek sorunlara yol açacak, büyük sıkıntılarla karşılaşılabilir, yetkilileri uyarıyoruz" dedi. Defalarca uyarmalarına rağmen dere yataklarına konut yapımının devam ettiğini belirten Hakkan, “Biz bu tip uyarılar yaptıkça Başbakan bizler hakkında ‘Cibilliyetten yoksun’ gibi açıklamalarda bulunuyor. Ancak özellikle Samsun’da yaşananlar maalesef bizi haklı çıkardı” diye konuştu.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

  Önceki yazıİŞTE DÜNYANIN EN GÜZEL 10 BİNASI
  Sonraki yazıDSİ 6. BÖLGE MÜDÜRÜ UYARDI: İKİNCİ BİR CANİK OLMASIN!
  Yıldıray Gökkaya
  1975 İzmit doğumlu, 1996 İstanbul Üniversitesi mezunu, emlakrotasi.com.tr'nin kurucusu ve yayın yönetmeni. YeniBirlik Gazetesi Ekonomi ve Emlak Editörü.

  YORUM YAZIN

  Lütfen yorumunuzu yazın.
  Buraya adınızı yazın