Maslak42’de Zirvedeki Penthouse’lar AVM’den sonra satılacak

250 bin metrekare inşaat alanı olan Maslak42'de büyüklükleri 69 metrekare ile 850 metrekareyi olan 440 rezidans bulunuyor.
Bunlardan 16 adeti 850 metrekarelik penthouse dairelerden… Projenin tavan yüksekliği ise 8 metre olarak dikkat çekiyor.
Metrekare satış fiyatı 4 bin 500 ile 5 bin dolar arasında değişen projenin yarısı satıldı. Dairelerin hepsinin balkonu bulunan projedeki, yatay alanlar ise ofislere ayrıldı. Camları açılabilen ofislerde şimdilik kiralama yoluna gidiliyor.

Yeme içme merkezi oluşturuyor

Maslak'ta fiyatların halen Levent-Zincirlikuyu hattının gerisinde olduğunu ifade eden Bay İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Erol Özmandıracı, ancak 3. Köprü ve bölgeye yakın olan 3. Havalimanı'nın açılmasıyla Maslak'ta fiyatların Levent'i bile geçebileceğini söyledi.

Arsalar nedeniyle Maslak'taki projelerinin çok değerli olduğunu anlatan Özmandıracı, devletin artık önceliği kentin çeperlerinden önce, şehrin merkezine vermesi gerektiğini ifade etti. Özmandıracı, "Bugün Londra'da kentin çeperleri ile merkezi arasında 25 kat fiyat farkı var. Büyükdere Caddesi'nde de fiyatların yükselmesi için devletin bu gibi merkezi bölgelere ağırlık vermesi önemli" diye konuştu.

Dünya Gazetesi’nin haberine göre, Maslak 42’deki AVM’de yeme içme alanları ağırlıkta olacak. Bunlar da Türkiye'ye ilk defa gelen ve yeni markalar olacak. Yeme içme merkezine dönüşecek bu alanda 100'e yakın ünite olması bekleniyor. Mağazaların yarısı kiralandı.

Çevreye önem veren proje, yeşil binalara verilen Leed Platin belgesini aldı. Böylece dünyada bu belgeyi alan 123'üncü proje oldu.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.