Mebuskent’te gazetecilerin de dikili ağacı oldu

 mebuskent_ucte_biri_satildi

Temiz hava ve doğayla iç içe konumuyla nezih yaşam isteyenlerin büyük ilgi gösterdiği Mebuskent, baharı gazetecilerle karşıladı. Batıkent Karacakaya’da bulunan satış ofisinde basın mensupları ve ailelerini misafir eden AYMOR Grup Yönetim Kurulu Üyesi Kürşat Ayhan, gazetecilere proje hakkında bilgi verdi. Tansiyonu yüksek Ankara gündemini takip ederken oldukça yorulan gazetecileri bir gün de olsa temiz havayla buluşturmak için böyle bir etkinliğe imza attıklarını kaydeden Kürşat Ayhan, “Habere ulaşmak için kendilerini ve ailelerini ihmal edebilen basın mensuplarımızla baharı birlikte karşılamak istedik. Uyanmaya başlayan doğanın en güzel yeşil haline sahip Mebuskent’e davet ettiğimiz arkadaşlarımız bizleri kırmadı. Kendilerine bir kez daha teşekkür ediyoruz” dedi.

Ayhan, Mebuskent proje peyzajında kullanılacak fidanlara gazeteciler ve ailelerinin isimlerini verdiklerini kaydederek, şunları söyledi: “Doğayla iç içe bir proje olarak tüm doğa alemine saygı duyuyoruz. Yaklaşık 86 bin metrekaresi yeşil alan olarak planlanan projede 23 bin adet ağaç ve çeşitli bitkilerden oluşan botanik park da yer alacak. Basın mensupları için de bir jest yapmak istedik. Kendilerinin ve ailelerinin isimleri bulunan plakalar hazırladık. Artık gazetecilerimizin isimleri yıllar boyu ağaçlarda yaşayacak.” Eşleri ve çocuklarıyla etkinliğe katılan gazeteciler, daha sonra isimlerini verdikleri ağaçlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

“Yeni bir gelecek, yeni bir Ankara”

Ayhan Kardeşler, Ayhan Can Kardeşler, Angora Ahşap, HSN İnşaat, Taşpınar ve Niğde Pazarı gibi sektörün önde gelen firmalarının AYMOR Grup bünyesinde bir araya gelerek hayata geçirilen Mebuskent Konut ve Yaşam Kompleksi Projesi , “Yeni bir gelecek, yeni bir Ankara” sloganıyla inşa ediliyor. 1100 rakımla Ankara’nın en yüksek bölgelerinden Batıkent Karacakaya mevkiinde hayata geçirilen Mebuskent, 388 bin metrekarelik bir alana kuruluyor. Proje 10 blokta 602 daire ve 332 villadan oluşuyor. Yaklaşık 86 bin metrekaresi yeşil alan olarak planlanan projede 23 bin adet ağaç ve çeşitli bitkilerden oluşan botanik park, 5 bin metrekarelik alışveriş merkezi, spor kompleksi, golf sahası, yüzme havuzu, yürüyüş ve bisiklet yolları, açık hava dinlenme alanları, süs havuzları, otopark ve güvenlik hizmetleri gibi çok sayıda hizmet yer alıyor. www.mebuskent.com 444 37 98

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

  Önceki yazıİnşaat sektöründe ciro yüzde 0,9 arttı
  Sonraki yazıKonut seçiminde öncelikler değişti
  Yıldıray Gökkaya
  1975 İzmit doğumlu, 1996 İstanbul Üniversitesi mezunu, emlakrotasi.com.tr'nin kurucusu ve yayın yönetmeni. YeniBirlik Gazetesi Ekonomi ve Emlak Editörü.

  YORUM YAZIN

  Lütfen yorumunuzu yazın.
  Buraya adınızı yazın