Mebuskent’te yaşam başladı

Aymor Grup tarafından Ankara Batıkent’te hayata geçirilen Mebuskent’te yaşam başladı. Mebuskent AVM’nin de yılsonunda hizmete girmesi planlanıyor.

Ankara’nın yeni cazibe merkezi Batıkent Karacakaya bölgesinde kurulan Mebuskent’te yaşam başladı. Aymor Grup tarafından gerçekleştirilen proje doğayla iç içe bir yaşamı birleştiriyor. Mebuskent’te yeni taşınmalar hızla devam ederken, Mebuskent AVM de yıl sonunda hizmete girecek. Ankara’nın kuzey sırtlarında konumlandırılan Mebuskent, yatay ve dikey mimarinin harmanlandığı bir proje olarak da dikkat çekiyor.

Yeşil proje

Projenin üzerine kurulduğu 388.000 metrekarenin yüzde 87’sini yeşil alan ve sosyal yaşam alanları oluşturuyor. Mebuskent’teki 652 dairelik 10 blok ile tamamen bağımsız bahçeli 332 villa, tam bir dikey-yatay mimari armonisi sunuyor. Mebuskent, metro hattı, otobüs güzergahları ve diğer ulaşım imkanları sayesinde Ankara’nın bir uçtan bir uca bağlantılı güzergâhlarına 25 dakikalık mesafede bulunuyor.

Aymor Grup Yönetim Kurulu Üyesi Kürşat Ayhan, yoğun bir nüfusun yaşayacağı Mebuskent’te AVM için büyük bir taleple karşılaştıklarını belirterek, “Projenin kendisine ait, en az 5 bin kişiye hitap edecek AVM alanı 8 bin metrekare satılabilir alandan oluşuyor. Bu alanları yönetim olarak satmaya karar verdik. AVM’nin yılsonunda faaliyete geçmesini planlıyoruz. İçinde kuaförden markete, kuru temizlemeden güzellik salonuna kadar insanların gündelik ihtiyaçlarını karşılayacağı her şey olacak. AVM, en iyi hizmeti vererek buradaki yaşam kalitesini artıracak” dedi.

 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın.
Buraya adınızı yazın