Mecidiyeköy-Mahmutbey metrosu inşaatı devam ediyor

Mecidiyeköy-Mahmutbey metrosununun bu yıl içerisinde tamamlanacağı açıklandı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Mecidiyeköy-Mahmutbey metrosunun bu yıl tamamlanacağını açıkladı. Uysal, “Mahmutbey’den Halkalı’ya olan metromuzun da inşaatı devam ediyor. Hat tamamlandığında buradan Mecidiyeköy’e 25-30 dakikada gidebileceksiniz” ifadelerini kullandı. Uysal yaptığı açıklamada, 9,7 kilometrelik Bağcılar – Küçükçekmece metro hattının yapımına başlandığını ve kısa zamanda bitirmek için çalıştıklarını vurguladı.

3 yıl içerisinde bitecek

Uysal, “Halkalı – Gebze Marmaray Yüzeysel metro hattı da yıl sonu itibariyle bitiyor. Açıldığında havalimanından Halkalı’ya doğru ulaşım çok daha kolay olacak. Bahçeşehir metro hattının da ihalesi yapıldı, o da 3 yıl içerisinde bitecek” dedi. Halkalı’dan 3. Havalimanı’na gidecek metro hattının da tamamlanmasıyla bölgedeki ulaşımın geleceği durumdan bahseden Uysal, “Buradan Bahçeşehir’e gidecek hat var. Sefaköy’den Başakşehir’e giden havarayı metroya dönüştürüyoruz. Atatürk Havalimanı’ndan Halkalı var. Bir de Beylikdüzü’ne geçen metromuz var. Yani, şu anda yapılan 2 metro hattı var. 2 tane de ihale hazırlığı içinde olduğumuz metro hattı var. Planladığımız 2 tane daha metro hattı var. Buradan toplam 6 metro hattı geçecek” değerlendirmesinde bulundu.

Toplam 15 adet istasyon

18 kilometre uzunluğundaki Mecidiyeköy metro hattı, ana hat tünelleri ve viyadükleri, delme, aç-kapa ve viyadük tipinde toplam 15 adet istasyondan oluşuyor. Projenin temeli 9 Şubat 2014 tarihinde atılmıştı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın.
Buraya adınızı yazın