Mesa Cadde’ye gurbetçilerden yoğun ilgi

Gayrimenkul sektörünün güçlü temsilcileri Mesa, Aslan Yapı ve Caba ortaklığında Maltepe’de yükselen Mesa Cadde, yurt dışında yaşayan Türklerin gözdesi oldu.

Adalar manzarasının yanı sıra sahil aksına yürüme mesafesindeki benzersiz konumu ve ulaşım kolaylıklarıyla ev sahibi olmak isteyenlerin ilk tercihi olan Mesa Cadde, yurt dışında yaşayan Türklerden son dönemde yoğun ilgi görüyor. Bu ilgi sonucunda son dönemde yapılan satışların yaklaşık yüzde 30’u yurt dışında yaşayan Türklerin yatırımına yönelik gerçekleşti.  Yatırımcılara peşin alımın yanı sıra 24 ile 36 ay arasında değişen vadeli ödeme seçenekleri sunuluyor. Vadeli ödeme planlarında ise peşinat tutarları %5, %50 ve %75 arasında değişiyor. Bu özel hazırlanan esnek ödeme planlarının yanında Mesa ayrıca peşin ödemede yüzde 25 indirim fırsatı sunuyor. Lansmandan bu yana yoğun talebin sürdüğü Mesa Cadde projesinde fiyat aralığı ise 449 bin TL ile 1.920.000 bin TL arasında değişiyor.

Bu yatırımcıların Mesa Caddeyi tercih etmesindeki bir diğer unsur ise Mesa Cadde’nin sunduğu yüksek standartlar oldu. En prestijli uluslararası gayrimenkul ödülleri arasında yer alan International Property Awards’un en önemli bölgesel kategorisi olarak kabul edilen European Property Awards (EPA) tarafından da Mesa Cadde standartları uluslararası boyutta tescil edildi. Mesa Cadde, European Property Awards’da tüm rakiplerini geride bırakarak “Architecture Multiple Residence for Turkey – Çoklu Konut Mimarisi” kategorisinde büyük ödüle layık görüldü.

Bölgesine değer katıyor

Yaşamı, alışverişi, denizi ve doğayı aynı caddede buluşturan ve benzersiz atmosfere sahip Mesa Cadde bölgeye değer katıyor. Göz alıcı mağazalar, kafeler, restoranlar ile donatılmış açık hava caddesi  sakinlerinin hayatlarını kolaylaştırırken Maltepeliler için de 7/24 canlı gerçek bir cadde ortamı yaratarak yeni buluşma noktası oluyor. Mesa Cadde sakinleri mağazalar, kafeler ve restoranlarla donatılmış Alışveriş Caddesi’nde tüm ihtiyaçlarını giderebilecekler. Keyifli sohbetlerin durağı açık hava şöminesi, mis gibi nane, kekik kokuları arasında yürüyüş yapıp doğanın güzelliklerini keşfedebilecekleri organik bahçeler, yoga ve pilates için ayrılmış geniş çim alanlar ve özellikle yaz aylarının vazgeçilmezi açık hava sineması, aktivite ve etkinlik alanları ile proje, sakinlerine olanakların ötesinde imkanlar sağlıyor.

Bu renkli açık hava alışveriş caddesinin üzerinde ise; tablo niteliğinde panoramik adalar manzarası ve üstün özellikleri ile mükemmel yaşamın kurgulandığı 6 ile 16 kat arası yükseklikteki 4 konut bloğu yer alıyor. Proje, 1+1’den 4+1’e kadar uzanan tip ve 76 metrekare ile 229 metrekare arasında değişen faklı büyüklükte zengin daire çeşitliliği ile her ihtiyaca karşılık veriyor.

Ulaşılabilir lokasyon

Mesa Cadde, Maltepe sahil yoluna ise 5 dakikalık yürüme mesafesinde yer alıyor. Bağdat Caddesi’ne 5 dakika,Süreyya Plajı Tren İstasyonuna ve Maltepe Metro durağına 10 dk, Kadıköy’e ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne 20’şer dakikada, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ne 23 dakikada ulaşım sağlayan MESA Cadde’den 3 dakikada E-5 Karayolu’na, 15 dakikada Metrobüs Söğütlüçeşme Durağı’na gitmek mümkün.

 

 

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.