Mesa’dan Bodrum’a hayat dolu bir proje

Mesa, Bodrum’un en özel koylarından birinde Mesa Bodrum Demirbükü projesi ile özel bir projeye imza atıyor. Bulunduğu doğal coğrafya ile sınır gözetmeksizin bütünleşen, dört mevsim keşfedilmeyi bekleyen doğası, denize sıfır konumu ve konforun tasarıma dönüştüğü tüm ayrıntılarla Private Luxury bir yaşam konseptini Bodrum’da hayata geçiriyor.

Mesa Bodrum Demirbükü, Mesa tarafından yaklaşık 2 yıllık bir çalışma ile ‘en iyi’yi hayata geçirmek üzere tasarlandı. Rafine zevklerin stil sahibi estetik ayrıntılar ile buluştuğu çok özel projenin tasarım sürecinde, Mesa, 7 mimarlık ofisinin katıldığı bir yarışma düzenledi. Yarışma sonunda projeyi, ‘doğaya karışan mimari’ yaklaşımıyla geliştirdikleri yazılım ile yurt içinde ve yurt dışında birçok başarılı projeye imza atmış Erginoğlu & Çalışlar kazandı. Yazılım sayesinde zeytin ve çam ağaçlarının konumu belirlendi ve coğrafyanın doğal yapısına uygun mimari özellikler taşıyan bir projeye hayat verildi. Proje, doğayı bütünleştiren bir mimari yaklaşımla oluşturulmasının yanı sıra zamansız, efektif ve çağdaş bir tasarımla yaratıldı. Ahşap ve taş kullanımının yoğun olduğu Mesa Bodrum Demirbükü projesinde kullanılan geçirgen yüzeylerle güneş ışığından maksimum fayda sağlanması hedeflendi. Tüm dairelerin deniz manzarasına sahip olduğu proje, 200.00 metrekarelik bir arazide 67.000 metrekare satılabilir alan kullanılarak tasarlandı. Projede yeşile ayrılan alan ise 130.000 metrekare büyüklüğünde.

Çağdaş ve lüks yaşam bir arada

Çağdaş ve lüks yaşamın tamamen doğanın içinde ve her detayıyla özenle kurgulandığı projenin peyzajı uzun yıllardır Bodrum’da yaşayan Ata Turak’ a teslim edildi. Bodrum’un doğasına ve florasına hakim Ata Turak’ın projede kullandığı tüm bitkiler Bodrum’un mikro iklimine, toprak ve su yapısına uygun olması sebebiyle suya asgari düzeyde ihtiyaç duyuyor. Her detayda doğaya olan saygısını ortaya koyan Mesa Bodrum Demirbükü’nde hayatın başlaması ile birlikte yeşil alan sulamasının deniz suyunu tatlı suya çevirerek yapılması planlanıyor.

Özel bir lokasyon

Geceye ve gündüze ayrı ayrı renklerini veren ve sadece size özel bu koyda, deniz kokusuyla uyanıp yeşile doyabileceksiniz. Mimari tüm detayların doğayla buluştuğu kusursuz uyuma sahip Mesa Bodrum Demirbükü projesi 3 farklı villa tipi, geniş terasları ve yemyeşil bahçeleriyle 6 farklı rezidans ünitesinden oluşuyor. 2+1 ‘den 5+1’e kadar 210 rezidans, 5+1 ve6+1 tiplerinde 50 villa ve butik bir oteli bulunan projenin dairelerinin büyüklükleri 118 ile 520 metrekare arasında değişiyor.

Dört mevsim maksimum konfor

Mavinin, yeşilin, denizin ve ormanın dinginliğini tüm yıl boyunca Mesa farkı ile yaşamanın mümkün olabileceği Bodrum Demirbükü projesi ile Mesa, kalitesine özgü lüks standartlarını bir üst seviyeye taşıyor. Ulaşılabilecek en yüksek konfor ile teknoloji, kalite, hacim, yaşam ve sosyal olanakları Mesa kalitesiyle sunuluyor. Proje ayrıca açık havuzu, ve projeye özel restoranının yanı sıra 2,5 kilometrelik koşu ve yürüyüş parkuruna sahip. Sporlarını bir eğitmen eşliğinde yapmayı tercih edecek proje sakinleri proje kapsamında personal trainer hizmetinden de yararlanabilecek.

Bodrum’un merkezinde akustik bir yaşam

Bodrum Merkez’e 10 dakika, Torba’ya 3 dakika, Göltürkbükü’ne 8 dakika ve Yalıkavak’a 15 dakikalık bir mesafede yer alan alıyor. Milas-Bodrum Havaalanına ise 35 dakikalık bir uzaklıkta yer alan proje, Bodrum’un en büyük marinaları olan Yalıkavak Marina 13 deniz mili, D-Marin Turgutreis 19 deniz mili, Milta Bodrum Marina 30 deniz mili uzaklıkta bulunuyor. Cennet Koyu’na komşu eşsiz bir konumdaki Mesa Bodrum Demirbükü doğanın sükuneti ve denizin berrak sularıyla tüm huzur veren seslerin eşliğinde akustik bir vaat ediyor. Mesa Bodrum Demirbükü projesinde günün her anında yaşamınızı kolaylaştıran asistan hizmetleri, aktivite takvimi hazırlanması, restoran rezervasyonlarının yapılması, sadece size özel karadan ve denizden ulaşım hizmetleri, Mesa farkıyla sunuluyor.

Çocuklar için özel imkanlar

Projede ayrıca çocukların hayal dünyasını beslemek, mutlu ve güvenle büyümelerini sağlamak için her detay düşünüldü. Ağaç evler, parklar, uzman eğitmenler eşliğinde miniklerin keyifli zaman geçirebilecekleri çocuk kulübü gibi eğlence durakları, Mesa Bodrum Demirbükü’nün küçük ev sahiplerini bekliyor.

Lansmana özel fiyatlar

Oldukça yoğun talebin olduğu MESA BODRUM DEMİRBÜKÜ projesinin inşasına 2018 Ocak ayında başlandı. Teslimatlar ise 2020 yılının Ağustos ayında gerçekleştirilecek. Bodrum’un en özel koylarından birinde yer alan bu çok özel projenin fiyat aralığı ise 650.000 Dolar ile 3.850.000 Dolar arasında değişiyor. Bu özel proje için MESA dolar kurunu 3,89 olarak sabitledi. Ayrıca Lansmana özel yüzde 15 peşin ve yüzde 10 lansman indirimi yapılmaktadır. 31 Ekim’e kadar yürürlükte olan uygulama sayesinde yüzde 18 KDV oranı yerine yüzde 8 KDV oranı fırsatı da bu projede uygulanmaya devam ediyor.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.