Metal devi iflas erteleme istedi

Demir çelik sektörünün önde gelen Ali İhsan Yolbulan'm başında olduğu Yolbulan Metal San. ve Tic. A.Ş., iflas erteleme isteği ile 1 Temmuz'da mahkemeye başvurdu. Mahkemeye yapılan başvuruda şirketin borca batık olduğu kaydedildi.  Başvuruda, erteleme kararının alacaklıları da koruma amaçlı olduğu kaydedildi. Mahkemeye sunulan belgelere göre, şirket borca batık durumda. Geçtiğimiz yıl 500 milyon lira elde eden şirketin borcu 200 milyon lira seviyesinde.

MAHKEME RAPOR İSTEDİ

Mahkeme, şirketin varlıkları ile finansal durumu ile ilgili ayrıntılı bir rapor hazırlanması için de 4 kişilik bilirkişi heyeti oluşturdu. Şirketin, İstanbul, Osmaniye ve Hatay'da bulunan fabrika ve gayrimenkullerinin de değerlemesi yapılacak; bir rapor halinde dosyaya sunulacak. Metal sektöründe 26 yıldan bu yana faaliyet gösteren şirketin kayıtlı sermayesi 145 milyon TL Yolbulan Metal, İstanbul Sanayi Odası'nın geçtiğimiz haziran ayında açıkladığı 500 büyük sanayi kuruluşu listesine ise 273. sıradan girdi. 

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

    Önceki yazıMersin’de kentsel yenileme hamlesi
    Sonraki yazıKörfez geçiş projesi Hill Kartal’a yaradı satışlar yüzde 40 arttı
    1975 İzmit doğumlu, 1996 İstanbul Üniversitesi mezunu, emlakrotasi.com.tr'nin kurucusu ve yayın yönetmeni. YeniBirlik Gazetesi Ekonomi ve Emlak Editörü.