Metrekaresi 8 bin $ lık evlerin yarısı bitti


Kuzu Grup'un Ataköy sahilde 2.7 milyar yatırımla hayata geçirdiği Seapearl Ataköy projesinde metrekaresi 8 bin doardan başlayan dairelerin yarıya yakını satıldı. Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu, "2016 ülkemiz açısmdan zor bir yıldı. Bir tek meteor düşmedi desek yeridir. Ama buna rağmen yatırımcı, ülkemize ve projemize güvenini sürdürdü. Sea Pearl'ün 20 katlı 4 blokta 631 üniteden meydana gelen ilk etabında dairelerin yüzde 45'i satıldı" dedi.

Dairelerin yüzde 20'sini yabancı yatırımcının aldığını ifade eden Kuzu, 2 etap halinde yükselen projenin ilk etabının teslimlerinin Temmuz 2017'de başlayacağını ifade etti. 

Örnek Daireler Hazır

Sea Pearl'de alanları 88 ila 398 metrekare arasmda değişen 1+1'den 4.5+ 1'e kadar farklılık gösteren konut tipleri yer alıyor. Şirket, 1.5+1 ve 4.5+1 tipinde 2 örnek daire hazırlayarak tüketicilerin beğenisine sundu. Örnek dairelerde lüksü yeniden yorumladıklarını ifade eden Ozeıı Kuzu, "Yerli yatırımcılar da artık en az Körfez ülkesi vatandaşları kadar lükse önem veriyor. Türk milleti her şeyin en iyisini hakediyor. Biz de onlar için lüks kavramını yeniden yorumladık. Yaptığımız örnek dairelerde şu ana kadar söylediğimiz tüm ayrıcalıklar somut olarak karşımıza çıkıyor" diye konuştu. 

Dünyanın markasıyla geliyor

217 bin metrekare inşaat alanına sahip Sea Pearl Ataköy'de 6 bin 185 metrekare gölet alanı, 33 bin metrekare yeşil alan ve yürüyüş yolları bulunuyor. Projedeki 202 odalı otel ve 62 rezidans ünitesi için ise Körfez'in ünlü otel zinciri Jumeirah ile anlaşıldı. 450 milyon dolar yatırım değerine sahip olan otel ve rezidans bloğunun 2019 yılında hizmet vermeye başlaması planlanıyor. 
Özen Kuzu, tüm detayların titizlikle oluşturulduğu örnek dairelerde Amerika'nın en ünlü markalarından Caracole ve italyan mobilya markası Versace koleksiyonlarının kullanıldığını söyledi. Kuzu, İstanbul'un denize sıfır konumdaki tek projesi olan Sea Pearl'ün örnek dairelerinde, manzara ön planda tutularak, daha alçak ve ufak mobilyaların kullanıldığını ifade etti. 

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.