Mina Towers lansmana hazırlanıyor

Ekonomist Dergisinin haberine göre, Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Başaran, Fikirtepe projesinde 60'ın üzerinde de dükkan olacağını, 1 milyar dolarlık projede inşaat çalışmaları başladığını söyledi. Sözleşmede üç yıllık süre olmasına rağmen inşaatı 18 ayda tamamlamayı planladıklarını anlatan Başaran, "Neticede çok büyük ve bizi çok heyecanlandıran bir iş oldu. Kat karşılığı yapılan bu işte ciddi organizasyon gerekiyor. Kat karşılığı kentsel dönüşüm yapılıyor ve bölgedeki bin kişiyle anlaşmamız var. Burada evi kentsel dönüşüme girenlerin hepsinin kirasını her ay ödüyorum" dedi.
Şirket olarak aylık 700 bin lira kira ödediklerini ifade eden Başaran, hayata geçirdikleri projeyle bölgenin değerinin artacağını ve daha temiz olacağını belirtti. Başaran "Şu an büyük bir satış ofisi de yaptık ve Mina Towers için lansmana çıkacağız" dedi.

Göktürk projesinden de bahseden Hüseyin Başaran 16 dönümlük arsa üzerinde 250 konut üreteceklerini ama henüz satışa başlamadıklarını açıkladı. 
Holdingin halen Bodrum ve Trabzon'da Ramada otelleri de bulunuyor. Hüseyin Başaran Trabzon'da ikinci yatırım olarak kayak otel işine bakacaklarını belirterek "Yazın da yayla turizmine hizmet edecek bir iş olabilir" dedi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın.
Buraya adınızı yazın