MIPIM 2019 12 Mart’ta kapılarını açıyor

MIPIM 2019, 12-15 Mart tarihleri arasında Fransa’da gayrimenkul sektöründen önemli isimleri bir araya getirecek. Türkiye’den 206 firma ve kuruluşu temsil eden bir heyetle yer alacak.

12-15 Mart 2019 tarihlerinde gayrimenkul sektörünün dünya liderlerini ağırlayan ve Fransa’nın Cannes şehrinde buluşturacak olan MIPIM 2019, Türkiye’den 206 firma ve kuruluşu temsil eden bir heyetle yer alacak. Fransa’nın Cannes şehrinde gerçekleştirilecek olan fuarda Türkiye, T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı düzeyinde üst düzey temsiliyet sağlayacak. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve T.C Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Arda Ermut’unda katılım sağlayacağı MIPIM, bu yıl 30’uncu kez kapılarını açacak. Alkaş’ın Türkiye temsilciliğini yaptığı dünyanın önde gelen gayrimenkul fuarı, dünya gayrimenkul sektörünün dev oyuncularını, 12 – 15 Mart tarihleri arasında Cannes’da bir araya getirecek.

Uluslararası yatırımcılar açısından Türkiye’ye yarar sağlayacak iş görüşmelerinin hem T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı hem de katılımcı şirketler ve birlikler düzleminde yapılacağı MIPIM 2019, 12 Mart Salı günü kapılarını açacak.Türk şirketler için kartvizit alışverişinin ve iş görüşmelerinin yoğunlaşacağı coğrafyalar yine Avrupa, Ortadoğu, Asya ve Uzakdoğu ülkeleri ile Rusya olarak ön plana çıkıyor. Bu doğrultuda, planlanan B2B sayısının ise fuara katılan tüm Türk firmaları için 4 bine yaklaşması düşünülüyor. B2B’lerin geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da yakın ve orta vadedeki işbirlikleri için zemin oluşturacağı öngörülüyor.

MIPIM 2019 360’ın üzerinde konuşmacıyı ağırlayacak

Bu yıl toplamda 21 bin 500 metrekarelik alanda temsil edilecek olan MIPIM’de ziyaretçi kişi sayısı ise 26 bine ulaşmış durumda. MIPIM 2019 360’ın üzerinde konuşmacı da görüşlerini paylaşacak. Toplam 100 konferans ve oturumda 30 uncu yılını geride bırakan fuarda gayrimenkul sektörünün gelecek 30 yılına dair öngörülerde bulunulacak. Türkiye’nin 206 kurum ve kuruluşla toplam 1.020 metrekarelik bir alanda temsil edileceği fuara katılacak uluslararası firma sayıları ise şöyle: proje finansman alanında 5 bin , geliştirici alanında 4 bin 800, mimarlık alanında 2 bin, mülk sahibi alanında 1.600, hizmet sağlayıcı alanında 4 bin, portföy yönetimi ve ikincil piyasalar alanında da 5 bin 400 kuruluştan kayıt sağlandı. İstanbul Ticaret Odası önderliğinde 5. kez kurulacak olan İstanbul Çadırı’nda, Emlak Konut ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) İstanbul İmar İnşaat projeleri başta olmak üzere, GYODER ve Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TTYD) bünyesinde yer alan yatırımcı kuruluşlar ve mimarlık, değerleme, hukuk konularında lider firmalar yer alacak.

İMİB, Vakıf Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş, Gülan Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş, I CAN BUY Uluslararası GAY. YAT. A.Ş, Hasanoğlu Şirketler Grubu, Oral Mimarlık Gayrimenkul Paz. A.Ş, Fuzul Yapı İnşaat A.Ş, Sabri Paşayiğit Mimarlık, Yeditepe Gayrimenkul Yatırım A.Ş, Entegre Proje Yönetim ve Danışmanlık, Dome + Partners, Kalyon Holding Sanayi Ticaret A.Ş, Hergüner Bilgen Özeke Avukatlık Ortaklığı, BOSS4 Gayrimenkul İnşaat ve Dış Ticaret A.Ş, Aksan Hukuk Bürosu, Aremas Gayrimenkul, CathayInvest Gayrimenkul Geliştirme ve Optimal Proje Yönetimi ve İnşaatİstanbulÇadırı’nda yer alacak firma ve kuruluşlarımızdan olacak.İTO önderliğinde fuarda yer alan 21firma ve kuruluş için de B2B görüşmeler gerçekleşecek. Uluslararası başarıları ile dikkat çeken Tabanlıoğlu Mimarlık ise,’Tersane İstanbul’ projesiyle MIPIM Ödülleri 2019 dahilinde ‘Geleceğin En İyi Mega Projesi’ kategorisinde finalistler arasında yarışacak.

Alkaş: Hedef MIPIM Türkiye 2020

MIPIM 2019’un ana teması olarak belirlenen “Geleceği Etkilemek”içeriğinedeğinen ALKAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Avi Alkaş, MIPIM’ in sırasıyla uluslararası yatırımcıların kendi alanında en iddialı isimlerini, şehir plancılarını, uluslararası yatırımları kendi coğrafyalarına çekmeye kararlı belediyeleri, turizmde yeni fırsatlar arayan otel gruplarını bir araya getirdiğini vurguladı. “MIPIM 2019’ a yine ilk günkü heyecanla katılıyoruz. Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum’ un da fuara katılacak olması ve bizlere destek vermesinden ötürü kendisine müteşekkiriz.

Bu Türk markalsrınınglobal arenada devletimizin desteği ile uluslararası yatırımcılarla bir araya gelecek olması anlamına da geliyor. Zira MIPIM dünya gayrimenkul sektörü tarafından çok önemsenen ve önemsenmesi gereken bir platform. 30 yıldır hiçbir taviz vermeden ilk günkü heyecanı ile kapılarını açıyor olması MIPIM’in öneminin en büyük göstergesi. Bu yılki ana temanın geleceği etkilemek başlığını taşımasının da son derece yerinde olduğunu düşünüyorum. Çünkü MIPIM’in 30 sene sonra da gayrimenkul etkinlik hizmetlerinin farklı teknolojilerle sunulduğu sektörün yine en önemli buluşma mekanı olmaya devam edeceğine inanıyorum” diyen Avi Alkaş, MIPIM TÜRKİYE için görüşmelerin sürdüğünü ve MIPIM Türkiye 2020 gerçekleştirmek için hedef koyduklarını belirtti.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.