Mobilyacı Hafele gayrimenkul işine giriyor

Ekonomist dergisinden Özlem Bay’ın haberine göre, Hafele gayrimenkulde farklı bir alana oynayacak. Grup,  elde kalan konutları farklılaştırarak satış masasına konulmasını sağlayacak. Bu çerçevede test amaçlı olarak şu ana kadar 100’ün üzerinde konutu modernize ederek kişiselleştiren grup, bu yeni iş kolunda 2016 yılı için iddialı bir hedef edindi. Hafele 2016 yılında 30 bin konutu modernize ederek satmayı planlıyor.

Model Dünyada Bir İlk!

Hafele Türkiye ve Bölge Ülkeler icra Kurulu Başkanı Hilmi Uytun, geliştirdikleri bu modelin bir ilk olduğunu belirterek, 'konsept' projenin globalde de ilgi görmesini beklediklerini söyledi.

Son dört aydır bu proje için gayrimenkul şirketleri ile işbirliği halinde olduklarını anlatan Hilmi Uytun, “Şu anda 141 dairenin mutfaktan giyinme odasına, banyodan vestiyere kadar konseptini yapıyoruz. Yıl sonuna kadar 30 bin daire projesi üstlenmeyi hedefliyoruz" dedi.

Gündüz ofis gece ise ev olarak kullanabilecek, küçük ama fonksiyonel, geleceğin dairelerini tasarladıklarını anlatan Uytun, "Artık trend bu yönde. Büyük metrekarelerde yapabileceklerimiz sınırsız. Daha küçük metrekarelerde yaşam alanını en kullanışlı şekilde dizayn ediyoruz. Akıllı donanım teknolojilerinden faydalanıyoruz" diye konuştu.

Hafele Türkiye'nin geliştirdiği 'konsept' projesinin tanıtımı için tüm dünyadaki Hafele genel müdürleri üç ay sonra Türkiye'ye gelecek. Alman grup satılamayan evlerin satışı için sadece konsept geliştirmiyor, aynı zamanda Hafele'ye özel bir finans sistemi üzerinde çalışıyor. Şirket finans sistemiyle birlikte alıcılara 14 ya da 24 ay taksit imkanı sunmaya hazırlanıyor.

1923 yılında kurulan Hafele Grubu, bugün 42 ülkede faaliyet gösteriyor. 10 yıldır Türkiye'de de faaliyet gösteren Hafele'nin Türkiye operasyonu, bundan 10 yıl önce grubun bulunduğu ülkeler liginde 31'inci sıradayken bugün beşinci büyük konumunda.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.