Mükemmellik ödülü Türkiye’nin

Amerikan Beton Enstitüsü (ACI) tarafından düzenlenen Concrete Construction Yarışması’nda ‘mükemmellik ödülünün sahibi, Akçansa’nın, Yavuz Sultan Selim Köprüsü için Betonsa markasıyla özel olarak geliştirdiği 100+Beton adlı ürünü oldu.
 
Akçansa, ödülünü 24 Ekim’de ABD’de düzenlenen bir törende aldı.  Beton dünyasının en prestijli yarışması kabul edilen THE ACI Excellence in Concrete Construction Yarışması’nın ödül töreninde Akçansa’yı Genel Müdür Umut Zenar ile Hazır Beton ve Agrega Genel Müdür Yardımcısı Musa Keşaplı temsil etti.


 
Tamamen Türklerin alınteri
 
Yavuz Sultan Selim Köprüsü Projesi için geliştirdikleri ürünün dünya literatürüne girdiğini söyleyen Akçansa Genel Müdürü Umut Zenar,  ödülü, projede emeği geçen Türk mühendisleri ve Türk işçilerine ithaf ettiklerini söyledi.
 
Zenar, “Tamamen Türk mühendislerinin geliştirdiği, Türk işçisinin büyük özveri ve alınteriyle ürettiği 100+Beton’un aldığı bu ödülde herkesin büyük katkısı var. Cumhuriyetimizin 93. yılını kutladığımız bugünlerde dünyanın en prestijli ödüllerinden birini almak sektörümüz ve ülkemiz için gurur verici. Yaptığımız proje ve işlerde daha hevesli çalışmaya ve ülkemizi temsil etmeye devam edeceğiz” diye konuştu.
 
 

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.