Türkiye’nin ilk ‘designer outlet’i geliyor

300 milyon liralık iş hacmi yaratması hedeflenen Oasis Designer Outlet'te bin üzerinde kişiye istihdam yaratılacak. İstanbul'un yeni çekim merkezlerinden Güneşli'deki Basın Ekspres üzerinde kurulan Oasis Designer Outlet'te üst segment ürünler ve perakende dünyasının lokomotif markaları, yerli ve yabancı tüketicilerle buluşacak.
 
Mart 2017'de açılması planlanan Oasis Designer Outlet, Nurol GYO'un 18 yıl aradan sonra hayata geçirdiği ikinci AVM yatırımı olarak dikkat çekiyor. Nurol, ilk AVM yatırımını 1998 yılında Türkiye'nin gözde turizm beldesi Bodrum'da gerçekleştirmişti.
 
Ofis yatırımları bakımından İstanbul'un en yüksek kapasiteli bölgesi olan Basın Ekspres ve çevresindeki 2 kilometrekarelik alanda günlük 5 milyonun üzerinde nüfus hareketi söz konusu. Atatürk Havalimanı'na 6 dakika, 2018'de tamamlanması planlanan yeni havalimanına ise 12 dakika uzaklıkta konumlanan alışverişin yeni çekim noktası içerisindeki zengin mağaza dağılımıyla müşterinin ihtiyacını karşılayacak.
 
İstihdam sağlayacak
 
Pek çoğu yabancı zincirlere ait 18 otel bulunan Güneşli ve çevresinde, yılda 1 milyonun üzerinde geceleme oranlarıyla dikkat çekiyor. Yıllık 150 milyonun üzerinde yolcu kapasitesiyle dünyanın en büyüğü olması planlanan yeni havalimanın da devreye girmesiyle, Oasis Designer Outlet'in, bölge ticareti açısından bir vaha haline gelmesi bekleniyor.
 
Bölgedeki emlak yatırımlarının değerini artıracak nitelikte tanımlanan Oasis Designer Outlet'in üç yıl da 300 milyon liralık iş hacmi yaratması hedefleniyor. Perakende ve hizmet sektörlerinde birçok üst segment mağazaya ev sahipliği yapacak yatırım, tamamlandığında en az 1.000 kişiye istihdam sağlanmış olacak.
 
Cazip kiralama stratejisiyle yatırımcısına da avantajlar sağlayacak Oasis Designer Outlet'i, günde 50 bin kişinin ziyaret etmesi hedefleniyor. Kent insanının en önemli sorunu olan fiziksel aktivite eksikliğine, sosyal sorumluluk yaklaşımıyla çözüm sunmaya odaklanan Oasis, mevcut AVM’lerde yer alan eğlence merkezlerinden daha fazla indoor ve outdoor aktivite alanlarına sahip olacak. Bölgenin sosyal ihtiyaçları göz önünde bulundurularak açıkhava pazarı, peynir tadım günü ve pazarı, yoga festivali, pilates gibi spor etkinliklerinin yanı sıra konserler ve çeşitli sanatsal etkinlikler de ‘Meydan’da ziyaretçilerle buluşacak. Kafeler, sinema kompleksi ve spor merkezinin yer alacağı meydanda yarı olimpik havuz, basketbol sahası dışında son dönemin popüler sporu kickbox için de bir ring yer alacak.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın.
Buraya adınızı yazın