Nakit parayla ev alacaksanız bir daha düşünün!

nakitle_ev_alma

Emlak alışverişini nakitle yapmayı düşünen ve mağdur olan vatandaşlar kervanına bir yenisi daha eklendi. Beylikdüzü’nde bir emlakçı, tapu dairesinde devraldığı nakit paranın tamamını hırsızlara kaptırdı.

Adım adım izlemişler

Habere göre, İstanbul Beylikdüzü’nde emlakçılık yapan Y.Ç. (47), satışını gerçekleştirdiği bir dairenin tapu devri için Beylikdüzü Tapu ve Kadastro Müdürlüğü’ne gitti. Burada daireyi satın alan vatandaştan daire bedeli olan 185 bin TL’yi bir çanta içinde nakit olarak teslim alan Y.Ç., daha sonra Beylikdüzü Kaymakamlığı otoparkındaki aracına inerek çantayı bagaja koydu. Y.Ç.’nin polise verdiği ifadeye göre bu sırada, kendisini parayı aldığı andan beri izleyen hırsızlar, araç hareket etmeden çantayı bagajdan alıp kaçtı.

15 gün sonra düğün yapmış

Olayla ilgili soruşturma başlatan polis, hırsızların emlakçı Y.Ç.’yi parayı aldığı andan itibaren adım adım izlediğini tespit etti. Beylikdüzü İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube ekiplerinin görüntülerden kimliğini tespit ettikleri ve benzer suçlardan tam 22 sabıkası bulunan Ç.G.’yi (22) önceki gün Beylikdüzü’nde yakaladıkları öğrenildi. İki ayrı hırsızlık dosyası daha bulunduğu öğrenilen Ç.G.’nin olaydan 15 gün sonra Bağcılar’da yaptığı düğünle evlendiği de ortaya çıktı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın.
Buraya adınızı yazın