Özer:” Malezya’da daha fazla Türk firması yer almalı”

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi ve Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Özer, Malezya'da ülkeye hakim çok önemli firmaların özellikle inşaat konusunda pazarı paylaşmış durumda olduğunu bildirdi.

Özer yaptığı yazılı açıklamada, Malezya'nın başkenti Kuala Lumpur'da yapılan "D-8 özel sektör toplantısı"na katıldığını ve toplantıda Bangladeş, Türkiye, Endonezya, İran, Malezya, Nijerya ve Pakistan temsilcilerinin güncel konuları ele aldığını belirti. 

Malezya'da daha fazla Türk firmasının yer alması gerektiğine inandığını söyleyen Özer, "Ülkeler arası işbirliğini artırarak ekonomiyi çok daha iyi yerlere getireceğimize inanıyorum. Malezya'da özellikle inşaat konusunda ülkeye hakim çok önemli firmalar pazarı paylaşmış durumdalar. Ancak Malezya'da simgesel binalara daha çok önem verilmektedir. Bu nedenle Petronas kulelerine benzer bir yapının, bir Türk firması tarafından yapılması ve yapılan bu kuleye de ismini vermesi çok önemli bir prestij kaynağı olacaktır. Ayrıca gıda konusu ayrı bir önem taşımaktadır. Ülkede Türk restoranları açılmalıdır." dedi

 

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

    Önceki yazıEuromoney Gayrimenkul Ödülleri’nde birinci değişmedi
    Sonraki yazıSu deposu temizliği: Hemen şimdi
    1975 İzmit doğumlu, 1996 İstanbul Üniversitesi mezunu, emlakrotasi.com.tr'nin kurucusu ve yayın yönetmeni. YeniBirlik Gazetesi Ekonomi ve Emlak Editörü.