Pamukova ihalesi 15 Temmuz’da

Sakarya’da Esentepe Sosyal Tesisi ve Park Projesi 15 Temmuz Cuma günü ihaleye çıkıyor. Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Türker Vardar, Pamukova’ya yeni bir yaşam alanı sözü verilmişti. Biz de bu doğrultuda çalışmaları başlattık. Proje hazırlıkları geçtiğimiz ay nihayete erdi. Yine Sayın Başkanımız projenin son halini kamuoyu ile paylaştılar. Mekece ve Bağlarbaşı boğaz manzaraları üzerindeki 30 dönümlük alanda Sosyal Tesisi ve Park Projesini hayata geçireceğiz. Yapım ihalesi 15 Temmuz Cuma günü, saat 11.00’da gerçekleştirilecek. Araştırma Hastanesinin karşısındaki Büyükşehir ek hizmet binası ihale odasında yapılacak ihalenin ardından projede ilk kazmayı yakın bir zamanda vuracağız” diye konuştu.

800 METRE YÜKSEKLİKTE

Başkan Vardar sözlerinin devamında, “Bu proje 700-800 metre yükseklikte inşa edilecek. Tüm Pamukova’nın ayaklar altında olduğu bir yer düşünün. Aynı zamanda bu mekanda Mekece ve Bağlarbaşı boğaz manzaraları da misafirlerimizin beğenisine sunulacak. Oldukça beğeni kazanacak bir yaşam alanı projelendirdik. Yeni yaşam alanının içerisinde yürüyüş yolları, kafeterya, mesire alanı, kamelya ve diğer sosyal donatılar yer alacak. Sadece Pamukovalıların değil, şehrin dikkatini çekecek bir cazibe merkezini ilçemize kazandıracağımızı düşünüyoruz. Sakarya’mızın 16 ilçesine yeni meydanlar, yeni yaşam alanları, parklar, sosyal donatıları yüksek bölgeler kazandırma hedefimize dair de çok önemli bir adım atmış olacağız. Pamukova’ya hayırlı olmasını diliyoruz” ifadelerini kullandı.

30 DÖNÜMLÜK ALANA İNŞA EDİLECEK

Pamukova Belediye Başkanı Cevat Keser ise yaptığı değerlendirmede, “Pamukova’mız Büyükşehir Belediyemizin güçlü hizmet elini sürekli ardında, yanı başında hissediyor. İlçemizde altyapı ve içme suyunda önemli yatırımlar SASKİ eliyle hayata geçirildi. Asfalt konusunda planlamalar yapılıyor, serim işlemleri de yapılmakta. Üst yapı projelerinde de Pamukova’mız güzel bir projeyle buluşacak. 30 dönümlük alana içerisinde birçok zenginliğin yer aldığı sosyal tesis inşa edilecek. Bu alanda çalışmalar tamamlandığında her kesimden vatandaşımızla Esentepe’de buluşacağız. Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeki Toçoğlu’na hayata geçirilen yatırımlar için Pamukovalı hemşerilerim adına teşekkür ediyorum” dedi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın.
Buraya adınızı yazın