Porland sponsorluğundaki Dünya Kahve Kavurma Şampiyonası’nın kazananı TaiYangLiu oldu

Türkiye’nin öncü ve yenilikçi porselen üreticilerindenPorland’ın isim sponsorluğunda bu yıl 27-29 Haziran tarihleri arasında Danimarka’nın başkenti Kopenhag’da 10’uncusu gerçekleştirilen Dünya Kahve Kavurma Şampiyonası (World CoffeeRoasting Championship) tamamlandı. 20 lisanlı yarışma kurulunu temsil eden 21 yarışmacının katılım gösterdiği ve üretim kavurmalarını değerlendirmek için Porland tarafından sağlanan tadım kaselerinin kullanıldığı şampiyonanın birincisi, Çin Halk Cumhuriyeti’nden TaiYangLiu oldu.

Özgün tasarımlarıyla standartların ötesine geçerek porselen sektörüne yön veren Porland’ın isim sponsoru olduğu ve Özel Kahve Birliği (SpecialtyCoffeeAssociation – SCA) tarafından düzenlenen10.Dünya Kahve Kavurma Şampiyonası’nın (World CoffeeRoasting Championship) kazananları belli oldu. Bu yıl 21 yarışmacının katılımıyla gerçekleşen ve Porland tarafından yarışmaya özel belirli standartlara göre üretilen tadım kaselerinin kullanıldığışampiyonada birinciliği Çin Halk Cumhuriyeti’ndenTaiYangLiu elde etti. Şampiyonanın ikincisi Polonya’dan MateuszDerkacz olurken üçüncü sırada Avusturya’dan AndreaTrevisan, dördüncü sırada Çin Halk Cumhuriyeti’nden ChengleiDiao yer aldı.

Dünyanın seçkin kahve yarışmalarında değerlendirmeler Porlandkaselerine emanet
Türkiye’den yarışmaya isim sponsoru olan tek marka olarak, şampiyonanın ardından değerlendirme yapan Porland Yönetim Kurulu Üyesi İmge Pamukçu, “Etki alanı ve pazar payı her geçen gün daha da yükselen kahvenin bu tip organizasyonlar sayesinde dünyanın farklı noktalarından gelen yarışmacıları ve kültürleri buluşturması çok kıymetli. Kahve kalitesi, kavrulması, tanıma yetenekleri ve hız gibi önemli becerilerin ele alındığı bu şampiyona globalde daha geniş kitlelere ulaşmak adına bizim için de önemli bir fırsat yaratıyor. Nitekim nisan ayında gerçekleştirilen Dünya Kahve Tadımcıları Şampiyonası’nın üç yıllık isim sponsorluğunu üstlenmek de bunun en somut kanıtı oldu. Şimdi de Dünya Kahve Kavurma Şampiyonası’nın isim sponsorluğunu üstlenerek bunu bir adım ileri taşıdık. Farklı ülkelerden gelen yarışmacıların yeşil kahvenin kalitesini değerlendirerek derecelendirme ve o kahvenin istenen özelliklerini en iyi şekilde vurgulayan bir kavurma profili geliştirip mücadele ettiği bu yarışmada biz de Porland olarakyarışma standartlarına uygun tadım kaselerini ürettik. Üç aşamada gerçekleşen yarışmada üretim kavurmalarını değerlendirmek için kullanılan kaselerimiz ile şampiyonada yer almaktan son derece mutluyuz. Markamızın üretim gücü ve globalde daha fazla pazarda yer alma stratejisiyle birlikte bu alana dair bilgi birikimimizi daha fazla bölgeye yayacağız” dedi.

 

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

    Önceki yazıKelebek Mobilya’dan Yılın Kampanyası
    Sonraki yazıYAZLIK EVLERE ESTETİK DOKUNUŞ: RAVENTI & RAVENTI SELECTION ANAHTAR-PRİZ SERİSİ