Bu proje KOBİ’lerin nefesini açtı

TOBB, Kredi Garanti Fonu (KGF), Ziraat Bankası, Denizbank ile oda ve borsaların desteğiyle başlayan ‘Nefes Kredisi’ projesi, KOBİ’lerin nefesini açtı. TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, bugüne kadar 27 bin şirketin 2,6 milyar liralık kredi kullandığını söyledi.

İş dünyasının en büyük ihtiyaçlarından olan finansmanı temin etmek üzere hayata geçirilen ‘Nefes Kredisi’, 3 ay içinde KOBİ’lere deva oldu. TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, 12 Aralık 2016’da başlayan projeden 3 ay gibi kısa bir sürede 27 bin KOBİ’nin yararlandığını ve 2,6 milyar lira kredi kullandığını açıkladı. TOBB, Kredi Garanti Fonu (KGF), Ziraat Bankası, Denizbank ile TOBB’a bağlı oda ve borsaların elini taşın altına koyarak oluşturduğu ‘Nefes Kredisi’nin düşük faiz oranı ile iş dünyası için önemli bir ilaç olduğunu bildiren Hisarcıklıoğlu, 1-2 ay içinde proje tamamlandığında 4 milyar liranın üzerinde kaynağı KOBİ’lere aktarmış olacaklarını ifade etti.

Tüm KOBİ’leri davet etti

Finansman ihtiyacı olan tüm KOBİ’leri bu fırsattan yararlanmaya davet eden Hisarcıklıoğlu, “Birliğimizin, oda ve borsalarımızın sağladığı ucuz kaynak ve yüzde 85 KGF teminatı ile TOBB üyesi KOBİ’ler piyasa şartlarının çok altında olan yüzde 9,90 oranından 150 bin TL’ye kadar kredi kullanıyor. Bakın bu dünyada bir ilk. Üyelerimize hem kredi veriyor, hem kefil oluyoruz. Kredi maliyetlerini de mevduat faizlerinin altına çektik. Bugün bankalar piyasada yüzde 12’li rakamlara mevduat topluyor. Biz ise yüzde 10’un altında faizle kredi kullandırıyoruz” diye konuştu.

 

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

  Önceki yazıSektördeki gelişmeler zirvede konuşulacak
  Sonraki yazıSektörün en yüksek notunu o aldı!
  Tuğçe Ağırlar
  Emlakrotasi.com.tr Emlak ve Ekonomi Editörü. 1989 Sakarya doğumlu. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nden 2011 yılında mezun oldu.

  YORUM YAZIN

  Lütfen yorumunuzu yazın.
  Buraya adınızı yazın